4 pomysły na udany wieczór kawalerski

0
185
wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski to obowiązkowe wydarzenie, które poprzedza zaślubiny. Ma męski charakter i powinno być miłym czasem, który Pan młody spędza ze swoimi kompanami. Jak zaplanować taką imprezę, by była niesamowitym przeżyciem? Oto kilka pomysłów na oryginalny wieczór kawalerski.

Najpierw świadek Pana Młodego w porozumieniu z innymi uczestnikami wybiera miejsce i temat imprezy. Spotkanie powinno być zaskoczeniem i niespodzianką dla przyszłego małżonka, dlatego organizacja wieczoru kawalerskiego leży w kompetencji jego przyjaciół i to oni pokrywają wszystkie koszty związane z tym spotkaniem.

Cokolwiek ustalicie, nie zapomnijcie o menu – jedzenie i napoje są tak samo ważne, jak ekstremalne emocje, którymi poczęstujecie solenizanta. Warto postawić na ciepły posiłek i przystawki oraz alkohol, jeśli zabawa ma trwać do białego rana. Wybierz oryginalne produkty, jak wódka z ziemniaka, a do tego tradycyjny, polski obiad. Najlepiej, jeśli weźmiecie pod uwagę preferencje Pana Młodego.

1.      Wycieczka do escape roomu

Jeżeli dysponujecie ograniczonym budżetem, można pozostać w mieście i zarezerwować stolik w ulubionej restauracji lub klubie. Ciekawym początkiem takiego wieczoru będzie wspólny wypad do escape roomu, gdzie trzeba postawić na mocną, męską współpracę, by rozwikłać zagadki i tajemnice. Wiele takich placówek przygotowuje specjalny scenariusz na wieczór kawalerski i do swoich quizów wplata ciekawostki z życia kawalera, na podstawie informacji, jakie wcześniej uzyskano od znajomych Pana Młodego.

2.      Weekend survivalowy

Programów takiej wyprawy może być naprawdę wiele. Wielu organizatorów dopasowuje scenariusz do wymagań klientów, dlatego warto sugerować się tym, co sprawi większą przyjemność Panu Młodemu. Do wyboru jest:

  • bitwa łucznicza,
  • przeprawa przez bagna ciężarówką,
  • skok na bungee,
  • wyprawa w góry połączona z nocnym biwakiem,
  • bieg z przeszkodami.

Dla sprawdzenia sił i witalności przyszłego małżonka przeprowadza się także liczne testy na jego wytrzymałość np. kąpiele w wannie wypełnioną lodem, bieg po ruchomej kładce z zawiązanymi oczami czy też wspinaczka po ściance.

3.    Strzelnica lub paintball

W ofercie ośrodków strzeleckich jest przede wszystkim praca z kilkoma sztukami broni palnej. Uczestnicy sesji dowiadują się jak bezpiecznie załadowywać i przeładowywać broń oraz co zrobić, by oddać celny strzał. To ekstremalna dawka emocji. Paintball wciąż cieszy się dużą popularnością, jeśli chodzi o wieczór kawalerski, ponieważ mocno wpływa na relacje pomiędzy członkami jednej drużyny i wymaga współpracy. Gwarantuje też sporo zabawy.

4.      Wyjazd na ulubiony koncert lub mecz

Męska wycieczka zawsze się sprawdzi, ale o takim charakterze wieczoru kawalerskiego należy zdecydować dużo wcześniej, w porozumieniu z innymi uczestnikami. Wspólne celebrowanie zwycięstwa lub porażki ulubionej drużyny sportowej zbliża i buduje mocne poczucie więzi. To ważne, bo Pan Młody będzie czuł wsparcie swoich kompanów. Po zakończonym koncercie warto przenieść się do klubu, by podtrzymać ducha męskiej przyjaźni i wyładować emocje na parkiecie.

W organizacji kawalerskiego party liczy się przede wszystkim dobra zabawa i element zaskoczenia, dlatego to naprawdę nie musi być kosztowny wyjazd. Charakter imprezy zależy od osobowości i upodobań Pana Młodego – czasem wystarczy męskie spotkanie w kameralnym gronie przy trunkach i wyłącznie szczera rozmowa.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here