5 powodów, dla których warto zacząć stosować suplementy z L-karnityną

0
257
suplementy z L-karnityną

W świecie suplementów diety L-karnityna cieszy się naprawdę sporą popularnością. Ten organiczny związek chemiczny pełni w ludzkim organizmie wiele ważnych funkcji i występuje w nim naturalnie bądź jest dostarczany w pokarmie. Niekiedy może jednak dojść do jego niedoborów bądź zwiększonego zapotrzebowania. Sprawdź, dlaczego warto zwrócić uwagę na suplementy diety z L-karnityną.

Suplement dla sportowców

Zapotrzebowanie na L-karnitynę u osób aktywnych fizycznie jest nieco wyższe. Zapewnienie odpowiedniej dawki tego składnika jest natomiast niezbędne do prawidłowego metabolizmu węglowodanów. Sklep z peptydami Biolab ma w swojej ofercie produkty, dzięki którym możliwe jest zwiększenie wykorzystania tłuszczu w produkcji energii zamiast pobierania zapasów glikolu. Ponadto może przyczyniać się eliminowania mleczanu, który powoduje zakwasy i uczucie zmęczenia mięśni. Warto też wiedzieć, że niedobory L-karnityny mogą prowadzić do osłabienia bądź nawet zaniku mięśni szkieletowych.

Pozytywny wpływ na serce

L-karnityna nie tylko korzystnie wpływa na serce, ale jest wręcz niezbędna do prawidłowego funkcjonowania tego narządu. To właśnie w mięśniu sercowym znajduje się spora część zapasów tego związku chemicznego, a ewentualne niedobory mogą doprowadzić nawet do niewydolności serca. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż L-karnityna może przyczyniać się do obniżenia ciśnienia krwi, co z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Nie bez powodu ten składnik pojawia się w leczeniu m.in. choroby wieńcowej.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Regularne stosowanie suplementów diety z L-karnityną może sprawdzić się w przypadku osób, którym zależy na poprawie wyglądu sylwetki. Ten organiczny związek chemiczny zwiększa poziom energii wytwarzanej z tłuszczu, którego zapasy są w ten sposób redukowane. Na dodatek zapobiega odkładaniu się nowej tkanki tłuszczowej, a także ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Dzięki produktom z L-karnityną ze sklepu online Biolab można zatem wspomóc proces odchudzania i nieco szybciej osiągnąć wymarzone efekty.

Działanie antyoksydacyjne

Wolne rodniki, czyli oksydanty, są efektem ubocznym wielu ważnych reakcji zachodzących w ciele. Ich nadmiar powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu i może doprowadzić do stresu oksydacyjnego, który zwiększa ryzyko pojawienia się wielu chorób i przyspiesza starzenie się człowieka. L-karnityna wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu może pomóc w przywróceniu stanu równowagi w organizmie.

Obniżenie poziomu cholesterolu

L-karnityna wspomaga regulację gospodarki lipidowej organizmu. Może pomóc w zmniejszeniu ilości cholesterolu LDL, którego wysokie stężenie oznacza zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia np. zawału. Na dodatek przyczynia się do podniesienia poziomu cholesterolu HDL, który z kolei chroni przed chorobami układu krążenia. Ponadto L-karnityna obniża poziom trójglicerydów, których wysoki poziom zwiększa ryzyko m.in. ostrego zapalenia trzustki i miażdżycy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here