Agregat prądotwórczy na gaz – 3 wskazówki jak wybrać właściwy

0
3983
Agregat prądotwórczy na gaz

Agregaty prądotwórcze są urządzeniami powszechnie stosowanymi w wielu branżach i dziedzinach. Sporo możliwości do wykorzystania takiego sprzętu daje branża budowlana. Zainteresowanie wzbudzają także u właścicieli niewielkich obiektów w budownictwie mieszkaniowym lub przemysłowym. Nowym rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy na gaz, który stał się przedmiotem tego artykułu. Dowiesz się z niego:

  • na jakie paliwa działa agregat prądotwórczy na gaz,
  • jaką moc powinien mieć agregat,
  • czy warto sięgać po sprzęt markowy.

Na jakie paliwa działa agregat prądotwórczy na gaz?

Większość agregatów wytwarza energię elektryczną, spalając benzynę lub olej opałowy. Z kolei agregat prądotwórczy na gaz używa do tego biogazu, gazu ziemnego, a czasem nawet gazu kopalnianego. Na stronie internetowej https://eneria.pl/oferta/kogeneracja/biogaz-i-gaz-ziemny/ można znaleźć kilka propozycji produktów zasilanych wymienionymi paliwami.

Dlaczego warto wybrać właśnie agregat prądotwórczy na gaz? Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Podczas spalania gazu emitowanych jest do atmosfery znacznie mniej substancji szkodliwych. W związku z tym energia elektryczna wytworzona w ten sposób jest bardziej czysta. Niejednokrotnie zasilanie gazem jest też tańsze. Agregat można podłączyć do sieci i wówczas nie generuje problemów związanych z częstym uzupełnianiem paliwa płynnego.

Jaką moc powinien mieć agregat?

Podczas zakupu agregatu, poza rodzajem paliwa, warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Jest to wartość określana w kilowatach i określa zdolność urządzenia do wytwarzania prądu. Im większa moc, tym więcej prądu stałej może produkować agregat prądotwórczy na gaz. Warto jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem mocy, urządzenie potrzebuje więcej paliwa. W związku z tym staje się mniej ekonomiczne. Przed zakupem odpowiedniego sprzętu dobrze jest zrobić zestawienie planowanych odbiorników i na tej podstawie dobrać właściwy agregat.

Czy warto sięgać po sprzęt markowy?

Na wspomnianej stronie znajdują się przede wszystkim produkty pochodzące od znanych i cenionych producentów. W związku z tym ich ceny często mogą odstraszyć potencjalnych kupców. Jednak agregat prądotwórczy na gaz jest urządzeniem, na którym nie warto oszczędzać. Markowe urządzenia cechują się wytrzymałością i wydajnością, która jest charakterystyczna dla agregatów przemysłowych. Często agregat prądotwórczy na gaz działa jako zasilanie awaryjne i pomocnicze. Dlatego jakakolwiek awaria może spowodować ogromne kłopoty i szybko pożałujemy pozornych oszczędności podczas zakupu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here