Bardotka – skąd się wzięła? Czy pasuje do każdych piersi?

0
1011

Jednym z najpopularniejszych fasonów biustonoszy jest bardotka. Chętnie wybierana z wielu powodów, m.in. pięknie eksponuje biust i pozwala uzyskać przyciągający wzrok dekolt. Niektóre przedstawicielki płci pięknej cenią bardotkę za uniwersalność. Jak to jest naprawdę? Czy rzeczywiście jest to krój stanika, który pasuje na każde piersi? I skąd się w ogóle wziął na bieliźnianym rynku?

Bardotka – co to takiego?

Mianem bardotki nazywamy taki fason biustonosza, którego znakiem szczególnym jest brak ramiączek (lub ewentualnie możliwość ich odpięcia). Został zaprojektowany po to, aby w charakterystyczny sposób wyeksponować górną część biustu, a prekursorką tego kroju była Brigitte Bardot (stąd taka nazwa) – francuska modelka, aktorka i piosenkarka. Bardotka, zbliżona fasonem do biustonosza typu balconette, ma wyjątkowy krój miseczek, które układają się w poziomą linię równoległą do podstawy stanika. Wiele modeli znajdujących się w sprzedaży posiada miseczki typu push-up, które podnoszą i odsłaniają biust, dzięki czemu staje się on bardziej atrakcyjny i przyciągający uwagę. Ze względu na brak ramiączek (lub ewentualnie możliwość ich odpięcia), doskonale sprawdzi się pod suknię wieczorową z głębszym dekoltem.

Do jakich piersi pasuje?

W obiegowej opinii bardotka jest biustonoszem pasującym do każdego rodzaju piersi. Czy rzeczywiście tak jest? No niestety, choć cechuje się stosunkowo dużą uniwersalnością to jednak w sposób szczególny jest polecany na jędrny biust. Obwisły, pozbawiony sprężystości, bez względu na to, czy jest duży, czy mały, nie zaprezentuje się w nim dobrze. Miękkie piersi trudno bowiem ułożyć w miseczkach, nawet kiedy posiadają większe wypełnienie. Należy przypomnieć, że  bardotka powstała po to, aby uwypuklić górną część biustu. Niestety, przy piersiach o mało atrakcyjnym wyglądzie, efekt będzie co najmniej mizerny.

Do jakich kreacji pasuje bardotka?

Gdy już wiemy, do jakiego biustu najlepiej pasuje biustonosz typu bardotka, w dalszej kolejności należy wyjaśnić kwestię: do czego pasuje? Otóż, jak się okazuje, stanowi doskonały wybór do mocno wydekoltowanych sukienek i bluzek, albowiem modeluje piersi, nadaje im ponętny, zmysłowy wygląd i okrągły kształt. Biustonosz bez ramiączek to nie tylko świetny wybór dla wyciętych, letnich kreacji. Z równie dużym sukcesem prezentuje się w duecie z lekko prześwitującymi ubraniami czy tymi, które są wykonane z delikatnej koronki. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się model w cielistym kolorze.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here