Bezpieczny Internet dla młodzieży – jakiego dostawcę usług wybrać?

0
408
Bezpieczny Internet dla młodzieży

Bezpieczeństwo w Internecie jest niezwykle ważną kwestią. Szczególnie jeżeli chodzi o codzienne funkcjonowanie młodzieży w środowisku cyfrowym. Młodzi ludzie korzystają z Internetu na co dzień, dzięki niemu nawiązują kontakty, a także zdobywają wiedzę. Relacje międzyludzkie i edukacja to dwie najważniejsze kwestie w życiu każdego człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy łącze, z którego korzysta młodzież, jest bezpieczne. Może w tym pomóc dobór odpowiedniego dostawcy usług.

Dostawcy usług internetowych – na co zwrócić uwagę?

Podstawową cechą dobrego dostawcy usług internetowych jest oferowanie zestawu ochronnego to znaczy dostępu do programów antywirusowych, a także zapewnienie odpowiedniego łącza, do którego trudno się dostać osobom niepowołanym. Takim rozwiązaniem jest światłowód.

Ten rodzaj kabla składa się z niezwykle cienkich włókien szklanych, które przesyłają sygnał za pomocą wiązki światła. Technologia ta gwarantuje niezwykle wysoki transfer przesyłu i pobierania danych, a jednocześnie jest dużym wyzwaniem, jeżeli chodzi o bezpośrednie podpięcie się do kabla, znacznie większym niż w przypadku standardowych odmian kabli wykonanych z miedzi. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, że najlepszy dostawca Internetu powinien oferować łącze właśnie w tej technologii.

Dobry dostawca Internetujak sprawdzić?

Inną kwestią jest to, aby oferowany pakiet faktycznie działał z deklarowaną prędkością, jaką ma Internet. Dostawcy, którzy chcą w tym aspekcie oszukać użytkowników, mogą zostać łatwo zweryfikowani. Wystarczy wykonać test szybkości łącza lub zapoznać się z wynikami regularnie udostępnianymi w Internecie, na przykład przez portal speedtest.pl.

To właśnie tam można sprawdzić, kto oferuje najszybszy Internet w Polsce. Najlepszy dostawca usług internetowych powinien zajmować czołowe miejsce w zestawieniu lub regularnie znajdować się na jego szczycie – warto również przejrzeć zestawienia z poprzednich miesięcy.

Bezpieczny InternetPoznań i inne miasta

Do dostawców, którzy zapewniają bezpieczny i najszybszy Internet, należą Netia i INEA. W pierwszym przypadku użytkownik może wybrać pakiet zapewniający prędkość przesyłania danych maksymalnie na poziomie 1 Gb/s. Realna prędkość oscyluje wokół 300 Mb/s. Dużym atutem oferty Netii jest to, że za cenę abonamentu otrzymuje się również router.

INEA zapewnia dostęp do światłowodu symetrycznego o przepustowości nawet wielokrotnie większej niż 1 Gb/s. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie tego dostawcy Internetu. Poznań i inne miasta mogą skorzystać z pakietu zapewniającego bezpieczeństwo, a także bezproblemowe korzystanie z funkcji, takich jak oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy pobieranie plików. Oprócz tego w trakcie rozgrywki nie ma opóźnień, które potrafią zepsuć przyjemne chwile częstymi lagami.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here