Blachodachówka – trwałe i niedrogie pokrycie dachu

0
690
Blachodachówka

Blachodachówka to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych do zadaszenia domu mieszkalnego, garażu, budynku gospodarczego czy firmowego. Łączy w sobie wiele zalet, a dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów i wzorów – jest łatwa w dopasowania do indywidualnych potrzeb inwestora i stylistyki obiektu.

Zalety blachodachówki

Blachodachówka to trwały i przystępny cenowo sposób pokrycia dachu. Cechuje się niską wagą, dzięki czemu nie obciążą nadmiernie więźby i stropu w budynku. Pozwala także na zastosowanie cieńszych krokwi, w konsekwencji ograniczając koszt samej konstrukcji nośnej. Jest łatwa do transportu oraz wniesienia na dach, nie generując potrzeby stosowania windy dekarskiej. Gładka faktura blachodachówki sprawia, że nie porasta ona tak łatwo mchem, a w okresie zimowym śnieg znacznie łatwiej z niej spada, nie zalegając na dachu. Dzięki dużemu formatowi arkuszy blachodachówka umożliwia szybkie pokrycie dachu, nie wymagając wykonania pełnego poszycia, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej dachówki. Doskonale sprawdzi się szczególnie na prostszych dachach, do minimum ograniczając ilość odpadów.

Popularne rodzaje blachodachówki

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów blachodachówki, które trafią w gust zarówno miłośników minimalizmu, jak i zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Na stronie https://www.dachkowalscy.pl/oferta/blachodachowki można zakupić między innymi blachodachówkę panelową, która cechuje się wysoką trwałością oraz łatwością montażu. Na domach o nowoczesnym charakterze doskonale sprawdzi się blachodachówka płaska o ciekawym wzorze, charakteryzująca się świetną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wysokiej jakości blachodachówki są wyprodukowane z dwustronnie ocynkowanej blachy stalowej pokrytej kilkoma warstwami lakieru. Do złudzenia przypominają ceramiczna dachówkę, stając się wytrzymałą i estetyczną ozdobą każdego budynku.

Blachodachówka jest materiałem najchętniej stosowanym do wykończenia dachów. Jest tania, łatwa w montażu i atrakcyjna wizualnie, umożliwiając trwałe pokrycie domu, obiektu gospodarczego lub budynku firmowego – niezależnie od wielkości jego dachu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here