Blendery gastronomiczne – dla gastronomii i profesjonalnej kuchni

0
870
Blendery gastronomiczne

Blendery gastronomiczne to nieco bardziej rozbudowane wersje zwykłych blenderów. Korzystają z nich przede wszystkim pracownicy knajp, restauracji, barów oraz innych lokali, w których przygotowuje się posiłki i napoje. Jeśli zastanawiasz się dlaczego warto sięgnąć po blender gastronomiczny, zamiast jego zwykłej wersji – poniżej poznasz odpowiedź. Przedstawimy też kilka propozycji blenderów gastronomicznych, które mogą przypaść ci do gustu.

Blendery gastronomiczne – zakupy krok po kroku

Wybór blendera gastronomicznego jest nieco bardziej skomplikowany niż zwykłego blendera kuchennego. Przede wszystkim – musimy zwrócić uwagę na więcej parametrów urządzeń oraz dopasować je do konkretnego typu czynności, które będą wykonywać nasi kucharze lub barmani.

Najbardziej podstawowa sprawa to konstrukcja – zwróć uwagę na sposób wykonania blendera, rodzaj użytych materiałów i mocowania. Blendery powinny posiadać solidną rączkę, dobrze przymocowaną do reszty urządzenia, stabilną i wytrzymałą.

Pomocna jest możliwość stopniowania prędkości pracy blendera. W zależności, jak bardzo jednorodną masę pragniemy uzyskać – powinniśmy móc regulować tempo pracy. Inne ustawienia wybierzemy by zblendować zupę do postaci kremu, inne – w przygotowaniu hummusu.

Objętość pojemnika to kolejna ważna sprawa. Wbrew pozorom – ma bardzo praktyczne znaczenie. Jeśli blender będzie wykorzystywany przede wszystkim na barze – do przyrządzania smoothie, napojów owocowych lub innych drinków – wówczas wystarczy nam blender z pojemnikiem niedużej objętości. Doradzamy jednak, by w wyborze nie schodzić poniżej modeli z 2-litrowym pojemnikiem.

Zabezpieczenia pracy w blendera gastronomicznych

Względy bezpieczeństwa to kolejna ważna sprawa. Blendery gastronomiczne powinny być wyposażone w przycisk uniemożliwiający zbyt łatwe uruchomienie – np. przez osobę nieuprawnioną. Czujnik montażu również będzie pomocny – pozwoli upewnić się, czy kielich został poprawnie zamontowany, a tym samym – będzie przeciwdziałał powstawaniu potencjalnych uszkodzeń.

Innego typu czujniki również są „mile widziane”. Czujnik przeciążeniowy nie pozwoli nam przesadzić z ilością lub twardością blendowanych produktów. Czujniki przegrzania będzie przeciwdziałał nadmiernemu wzrostowi temperatury wewnątrz urządzenia – zwłaszcza w czasie jego długotrwałej pracy. Czujnik blokowania uniemożliwi natomiast odpięcie pojemnika przed zakończeniem wszystkich działań.

Jakie blendery gastronomiczne warto wybrać? Przegląd najpopularniejszych modeli

Blender molekularny Ronic Zyle Analog to pierwsze urządzenie, które pragniemy polecić. Jest to blender o prędkości pracy dochodzącej do 27 tys. obrotów na minutę. Dzięki dużej szybkości pracy, żywność zostanie rozdrobniona do poziomu nanocząsteczek.

Blender Ronic Zyle Programator to jeszcze bardziej dynamiczna wersja blendera gastronomicznego. Osiąga prędkość nawet 33 tys. obrotów na minutę i wyposażony jest w specjalną japońską głowicę tnącą. Jego kielich jest specjalnie wzmocniony i odporny na uszkodzenia mechaniczne, wyposażony w solidny uchwyt i zamykany otwór. Możemy w trakcie blendowania dodawać kolejne składniki bez obaw, że przygotowywany posiłek „wyfrunie” z pojemnika.

Najnowocześniejszy to blender wysokoobrotowy Wartmann wyposażony w kielich do zadań specjalnych. Zastosowano w nim mechanizm pełnej kontroli prędkości, co pozwala dopasować ten parametr do wykonywanych prac. Cechą specjalną są niezwykle solidne pojemniki oraz mechanizm szatkujący, o niemal chirurgicznej precyzji działania. Wykonany został ze stali nierdzewnej, a ostrza posiadają oszlifowane, ząbkowane krawędzie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here