Brakuje Ci polskich seriali za granicą? Zobacz, jak uzyskać do nich dostęp

0
552
Brakuje Ci polskich seriali za granicą? Zobacz, jak uzyskać do nich dostęp

Wyjazd za granicę to poważne wydarzenie, które pociąga za sobą wiele różnych zmian w życiu – od tych największych jak zmiana miejsca zamieszkania aż do pomniejszych, na przykład jak brak dostępu do ulubionych seriali.

Osoby wyjeżdżające na stałe do innego kraju często mają problemy z zaaklimatyzowaniem się na miejscu. Brak kontaktu z ojczyzną można dzisiaj w pewnym stopniu zredukować przez nowoczesne technologie – internet oraz telewizję. Gdy po wyjeździe do Wielkiej Brytanii lub innego kraju brakuje Ci przede wszystkim polskich seriali, w takim przypadku sprawdź razem z nami, jak można uzyskać do nich dostęp.

Polskie seriale w internecie

Pierwszym sposobem, aby oglądać polskie seriale za granicą, jest skorzystanie z internetu. W sieci można znaleźć wiele polskich programów – także całkowicie bezpłatnie.

Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej nazwę swojego ulubionego serialu, aby natychmiast otrzymać wyniki ze stron, na których można go zobaczyć. W wielu przypadkach dostęp jest darmowy, ale niekiedy wymagane jest wykupienie dostępu. Zwykle nie jest to wysoki wydatek.

Warto pamiętać o tym, że do oglądania telewizji przez internet konieczne jest posiadanie większego pakietu danych lub korzystanie z internetu z nieograniczoną przepustowością. Filmy, seriale i inne programy oglądane w wysokiej jakości Full HD to duża ilość danych, które przesyłane są do widza.

Telewizja satelitarna z polski

Nie każdy Polak mieszkający za granicą zdaje sobie sprawę z tego, że polskie programy można oglądać również za pośrednictwem telewizji satelitarnej. W tym przypadku można uzyskać dostęp do praktycznie takich samych programów jak te w Polsce.

Do odbioru telewizji satelitarnej za granicą konieczne jest posiadanie podstawowego wyposażenia, do którego zaliczają się antena satelitarna oraz dekoder podłączany do telewizji. Można zawrzeć umowę abonamentową, wybierając określony pakiet programowy Druga opcja to skorzystanie z abonamentu na telewizję satelitarną. Nie ma wtedy potrzeby regularnego opłacania rachunków – wystarczy raz na jakiś czas doładować kartę.

Warto pamiętać o tym, że do oglądania programów konieczne jest dokonanie montażu satelity, na co należy posiadać pozwolenie od właściciela nieruchomości. Zwykle nie ma jednak problemu z jego uzyskaniem.

Polska telewizja satelitarna w UK

Oglądanie polskiej telewizji satelitarnej jest możliwe również w Wielkiej Brytanii. Przez satelitę dostępna jest też polska telewizja w UK, między innymi w Londynie oraz w innych miastach w kraju.

W Wielkiej Brytanii działa wiele firm zajmujących się świadczeniem kompleksowej obsługi w ramach montażu polskiej telewizji satelitarnej, a także innych usług, między innymi doprowadzeniem internetu. Pracownik firmy zaprezentuje dokładną ofertę lub można sprawdzić ją bezpośrednio na jej stronie internetowej. Potem wystarczy tylko zamontować wszystkie elementy składające się na system satelitarny, aby rozpocząć oglądanie telewizji z Polski w domowym zaciszu – dokładnie tak, jak podczas pobytu w kraju.

Podsumowanie

Gdy podczas wyjazdu za granicę tęsknisz za polskimi programami, między innymi swoimi ulubionymi serialami, w takim przypadku możesz również uzyskać do nich dostęp poza granicami kraju.

Poza oglądaniem telewizji na komputerze albo smartfonie przez internet druga opcja to skorzystanie z telewizji satelitarnej. Zamontowanie satelity za granicą nie jest związane z wysokim kosztem oraz skomplikowanymi pracami – wystarczy skorzystać z usług firm, które zajmują się montażem telewizji i internetu. Wówczas można wybrać także jeden z dostępnych pakietów jako abonament albo telewizję na kartę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here