Broń dla amatorów i doświadczonych – czym się różni?

0
607
Broń dla amatorów i doświadczonych

W powszechnej dystrybucji jest kilkaset rodzajów broni na ostrą amunicję. To zarówno modele krótko jak i długolufowe, amatorskie i specjalistyczne, które można nabyć za specjalnym pozwoleniem i po przebyciu odpowiednich badań. Większość z nich na pierwszy rzut oka niczym się od siebie różni. Jakie są więc różnice między bronią dla amatorów i początkujących, a profesjonalnym sprzętem dla specjalistów?

Amatorskie strzelanie

Każdy profesjonalny sklep z bronią jak http://bron-sklep.pl/ ma na wyposażeniu modele przeznaczone dla osób początkujących w strzelectwie. To zarówno pistolety na strzelnicę oraz broń sportowa, ale też strzelby i karabiny używane do polowań. Opcje dla amatorów z zasady są modelami podstawowymi, wyposażony w najprostsze przyrządy pomiarowe oraz posiadające małe i łatwo wymienne magazynki. Celem działania takiej broni jest oswojenie z nią jej posiadacza i przyzwyczajenie go do jej użytkowania. Zwykle to modele o małej sile odrzutu, a przy tym dobre do strzelania do bliskich celów.

Broń obronna

Bardziej zaawansowane modele to już broń kierowana do profesjonalistów. Zazwyczaj są nimi funkcjonariusze różnych służb państwowych, ochroniarze oraz myśliwi i strzelcy sportowi. Taka broń ma najczęściej charakter obronny, dlatego cechuje się dużą pojemnością  magazynku, łatwą obsługą oraz doskonałymi narzędziami celowniczymi. Te ostatnie są zresztą często dokupowane osobno, aby jeszcze bardziej zwiększyć celność broni nawet z dalekiej odległości. Wraz z bardziej profesjonalnymi funkcjami idzie jednak cena, więc decydując się na zakup specjalistycznej broni trzeba się liczyć już ze znacznie większymi wydatkami.

Modele dla myśliwych

Te czekają również na miłośników polowań, ponieważ koszt dobrej broni myśliwskiej to co najmniej kilka tysięcy złotych a nawet w niektórych przypadkach kilkadziesiąt tysięcy. Do tego trzeba doliczyć dodatkowe wydatki związane z pełnym oprzyrządowaniem strzelby albo karabinu oraz niestety nie taką tanią amunicją. Broń dla myśliwych to jednak najwyższa jakość broni i klasa sama w sobie, dlatego są to koszty naprawdę warte swojej ceny.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here