Co kupić 3-latce pod choinkę?

0
2033
Co kupić 3-latce pod choinkę

Trzylatka to zwykle wulkan energii, nad którym bardzo ciężko zapanować. Interesuje się wszystkim, łapie się każdej zabawy, ale tak naprawdę nie wiadomo, z jakiego prezentu ucieszy się najbardziej. Święta Bożego Narodzenia za pasem, a Ty nadal nie masz pomysłu na prezent dla 3-latki? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz prezent dla 3-letniej dziewczynki, który nie tylko ją ucieszy, ale i będzie niezwykle kreatywny.

Jakie powinny być prezenty dla 3-latki?

Choć może to zabrzmieć nieco górnolotnie, prezent dla 3-latki powinien być przede wszystkim mądry. To taki, który wspomaga prawidłowy rozwój dziecka i uczy go nowych rzeczy. Ma dostarczać nie tylko frajdę i przyjemność, ale także wielu bodźce dla rozwoju, nie tylko fizycznego, ale i intelektualnego. Kreatywne prezenty dla 3-latki pod choinkę nie muszą jednak wcale oznaczać naukowych książek – chodzi raczej o wszystko, co pobudza wyobraźnię, uczy precyzji, cierpliwości i wspiera rozwój motoryczny dziecka. 3-latka to dziecko, które już wyrosło z dwulatkowych humorów, coraz więcej rzeczy potrafi sobie wyobrazić, choć nie potrafi jeszcze myśleć abstrakcyjnie. Zaczyna mieć już jednak swoje zainteresowania, które powinien uwzględnić idealny prezent dla 3-latki. Dobrze wybrany, przyniesie dziewczynce wiele radości i będzie okazją do świetnej zabawy!

Prezent dla 3-latki, który wspiera jej prawidłowy rozwój

W tym wieku dziecko bardzo szybko się rozwija w wielu obszarach. Zaczyna chodzić do przedszkola, interesuje się zabawą z innymi dziećmi, zaczyna rysować i malować. Warto wykorzystać ten potencjał i na Gwiazdkę kupić 3-latce prezent, który będzie nie tylko bawił, ale i uczył. Do takich prezentów dla 3-latki należą:

  • Puzzle – choć proste, mają wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną i ćwiczą motorykę. Dodatkowo uczą cierpliwości i pokazują, że aby osiągnąć cel, należy skupić się i solidnie pracować. Pamiętaj oczywiście, aby wybrać nieskomplikowane puzzle o dużych elementach. Dziś w sklepach kupisz nie tylko tradycyjne puzzle, ale też ciekawe puzzle 3D.
  • Zabawki interaktywne – zabawka dla 3-letniej dziewczynki, która uczy nowych rzeczy, to świetny pomysł. Taki rodzaj zabawek stymuluje niemal wszystkie zmysły dziecka i uczą logicznego myślenia. Dziecko uczy się zauważać zależności przyczynowo-skutkowe i poprawia swoją motorykę, ale jednocześnie robiąc to, bawi się i przyjemnie spędza czas. Pamiętaj jednak, aby zabawkę interaktywną dopasować do wieku dziecka. Jeśli kupisz zbyt prostą, dziecko szybko się znudzi. Z kolei zbyt skomplikowaną można wywołać niechęć do zabawy.

Zabawki dla 3-latki, które sprawiają najwięcej radości

Są pewne klasyczne zabawki, które powinna mieć w swoim pokoju każda 3-letnia dziewczynka. Dlatego jeśli szukasz pomysłu na prezent dla 3-latki, zawsze możesz postawić na następujące.

  • Lalka – postaw na miękkie lalki-przytulanki, które mała dziewczynka chętnie zabierze ze sobą do łóżka. Możesz też kupić bobasa z akcesoriami, którym dziewczynka będzie mogła się opiekować. Małe dziewczynki lubią też wszelkie lalki, które można przebierać.
  • Wózek dla lalek – doskonałe uzupełnienie powyższego prezentu. Dzięki wózkowi 3-latka może zabrać swoje lalki i misie na spacer i poczuje się jak prawdziwa mama swoich zabawek.
  • Rowerek biegowy – sprawdzony prezent, który zachęci 3-latkę do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Taki prezent dla dziewczynki 3-latki docenią też jej rodzice – dzięki niemu będą mogli brać córeczkę na dłuższy spacer bez konieczności zabierania wózka lub noszenia dziecka na rękach.

Zabawki dla 3-latki, które pobudzają kreatywność

Jeśli chcesz, aby prezent rozwijał kreatywność dziecka, wybierz artykuły plastyczne – sprawdzą się na przykład farby czy kredki, a także ciastolina. Mogą to być również zabawki muzyczne, czyli dziecięce instrumenty. Dzieci w tym wieku kochają też przedmioty, które imitują świat dorosłych, dlatego możesz być pewien, że dziecięcy odkurzacz, kuchenka czy pralka to prezent dla 3-latki, który przyniesie jej wiele radości.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here