Co zrobić z nieudanym tatuażem?

0
282

Chociaż większość decyzji o wykonaniu tatuażu podejmowana jest racjonalnie i rzeczywiście po dokładnym przemyśleniu, to jednak zdarza się, że efekt finalny tego rodzaju zabiegu nie do końca jest zadowalający. Okazuje się, że częstym błędem osób, które chcą cieszyć się trwałym rysunkiem na skórze, jest wybór złego salonu tatuażu, takiego, w którym funkcjonuje nie tylko kiepskiej jakości wyposażenie czy sprzęt do robienia tatuażu, ale również tego, w którym pracuje tatuażysta o wątpliwych kwalifikacjach. Pocieszające jest natomiast to, że tatuaż udaje się z powodzeniem zlikwidować. Sprawdź, jak to zrobić w sposób skuteczny i bezpieczny. 

Działania profilaktyczne jako priorytet 

Chociaż istnieją skuteczne sposoby na usuwanie nieudanego tatuażu, to jednak znacznie lepiej jest zapobiegać takiej konieczności, aniżeli poddawać się nierzadko inwazyjnym zabiegom. 

Wystarczy, że wybierając salon, w którym zostanie wykonany Twój wymarzony, trwały rysunek na skórze będzie w pełni profesjonalny. Sprawdź jego wyposażenie, dostęp do jednorazowych maszynek czy igieł najlepszej jakości – dokładny opis w pełni profesjonalnego wyposażenia studia tatuażu przeczytasz na https://industrialy.pl/technologia/wyposazenie-studia-tatuazu/. Koniecznie zweryfikuj również doświadczenie, umiejętności techniczne oraz kwalifikacje samego tatuażysty. Poproś również o jego doradztwo w zakresie wyboru wzoru. Lepiej wybrać jeden z tych uniwersalnych, aniżeli poddawać się modzie, aby już za chwilę uznać tatuaż za szpecący ciało. 

Jak usunąć niechciany tatuaż?

Bez względu na to, czy chcesz pozbyć się tatuażu, ponieważ rysunek zwyczajnie Ci się nie podoba, jest już stary albo po prostu został wykonany nieudolnie przez niedoświadczonego tatuażystę, do wyboru masz kilka skutecznych metod, dzięki którym Twoja skóra odzyska nienaruszony wygląd. 

Najlepszym sposobem jest laserowe usuwanie tatuażu. To technika nieinwazyjna, która nie wywołuje żadnych powikłań. Jest w pełni bezpieczna, można ją powtarzać wielokrotnie. Usuwanie tatuażu laserem jest dzisiaj uznawane za najbardziej skuteczną metodę przywracania skórze pierwotnego wyglądu. Trzeba przy tym pamiętać, że chociaż zabiegi są łagodne, uwzględniając nasze zdrowie, to jednak pacjent podczas ich wykonywania może odczuwać spory poziom bólu. Niektórzy twierdzą, że laserowe usuwanie tatuażu boli bardziej, niż wykonywanie rysunku. Oczywiście, w dobrych klinikach stosowane są specjalne maści przeciwbólowe, które pozwalają uzyskać maksymalny komfort w trakcie zabiegu. 

Nigdy nie korzystaj z domowych sposobów usuwania tatuażu 

Jeśli chcesz pozbyć się tatuażu, nie działaj na własną rękę. Wypalanie tuszu, polewanie skóry żrącym kwasem czy jej zranienie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Pamiętaj, że zamiast usuwania brzydkiego tatuażu zawsze możesz udać się na jego korektę. Sprawny tatuażysta przykryje nieudany wzór zupełnie nowym, który wreszcie będzie zdobił Twoje ciało.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here