Czym się kierować przy wyborze wózka dla dziecka?

0
482
Czym się kierować przy wyborze wózka dla dziecka

Przyjście na świat nowego członka rodziny, oprócz tego, że jest ogromnym wyzwaniem emocjonalnym, wymaga od przyszłych rodziców bardzo dokładnego przygotowania się do narodzin. Wiele elementów wyposażenia należy kupić, zadbać o pokój dla noworodka, meble oraz wózek. W czasach, gdy oferta sklepów z artykułami dla dzieci jest tak szeroka, trudno zdecydować się na jeden model wózka, gdyż każdy z dostępnych czymś się wyróżnia. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Bezpieczeństwo

Podstawą jest bezpieczeństwo, czyli to, żeby wózek posiadał wszystkie niezbędne certyfikaty, dopuszczające go do używania na terenie Unii Europejskiej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wózków kupowanych na zagranicznych stronach internetowych. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie się do sklepu stacjonarnego i wybranie wózka, który spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa. Z tym aspektem łączy się także kwestia materiału, z jakiego została wykonana część tapicerowana. Sprawdźcie, czy jest on przewiewny, czyli czy zapewnia dziecku odpowiednią wentylację ciała. Zapobiega to odparzeniom, nadmiernemu poceniu się, a co za tym idzie – dyskomfortowi.

Wózek powinien być także wygodny dla rodziców. Liczą się więc kieszenie i schowki, w których bez problemu zmieścicie wszystko, co jest wam potrzebne na przykład podczas spaceru. Wróćmy na chwilę do materiału, o którym pisaliśmy wcześniej. Najlepszym rozwiązaniem są takie tkaniny, które można bez trudu wyczyścić. Normą przecież jest rozlany sok czy mleko, które pozostawiają trudne do usunięcia plamy. Jeśli elementy tapicerowane można samodzielnie wyczyścić, wówczas utrzymacie wózek w nienagannym stanie przez wiele lat. Jeśli na przeszkodzie w zakupie wózka wykonanego z wysokogatunkowych materiałów stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z pomocy pożyczki bez BIK.

Wielofunkcyjność

Prawdziwe rekordy popularności biją wózki wielofunkcyjne. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim możliwością ich zastosowania jako nosidełka oraz fotelika samochodowego. To bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziców. Nie musicie kupować trzech różnych artykułów, ale jeden, który wszystkie je zastąpi. Wózki tego rodzaju dostępne są powszechnie w każdym sklepie z artykułami dziecięcymi oraz w sklepach internetowych. Pamiętajcie jedynie, aby możliwość zmiany funkcji wózka była bardzo prosta, czyli polegała na odpięciu gondoli, którą łatwo przymocujecie w samochodzie lub przeniesiecie.

Co więcej, wózki wielofunkcyjne są idealnym rozwiązaniem dla rodzin, które dużo podróżują. Wózek bez trudu schowacie w bagażniku, bez konieczności zabierania ze sobą dodatkowego nosidełka czy fotelika. To szczególnie ważne dla posiadaczy kompaktowych samochodów, w których trudno zmieścić standardowy wózek. W realizacji planów zakupowych pomocna będzie pożyczka bez BIK, która pozwoli sfinansować wszystkie akcesoria dziecięce, bez nadmiernego nadwyrężania budżetu domowego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here