Czym się kierować wybierając plecak dla dziecka?

0
662
Czym się kierować wybierając plecak dla dziecka

Rok szkolny już się zaczął, jednak warto upewnić się, czy wybraliśmy odpowiedni plecak dla naszego dziecka. To bardzo ważne, ponieważ od doboru plecaka, zależy odpowiednia kondycja pleców dziecka. Chociaż do niedawna prym wiodły tornistry, obecnie dobrze dobry plecak jest nie tylko lepszym i wygodniejszym wyborem, ale również bardziej lubianym przez dzieci i młodzież. Równie ważny jest sklep z plecakami, który wybierzemy. Powinien on posiadać w swoim asortymencie różne warianty oraz dobrej jakości produkty.

6 rzeczy, o których musisz pamiętać kupując plecak dla dziecka

Może się wydawać, że wszystkie plecaki są takie same, różnią się tylko wyglądem. Jednak nic bardziej mylnego! Sklep z plecakami powinien oferować szeroką gamę różnych fasonów, o różnej specyfikacji, udźwigu, a nawet certyfikacie jakości. Kupując plecak, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów.

•    Waga plecaka

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, dla dzieci, ciężar plecaka nie powinien przekraczać 15% wagi dziecka. Zgodnie również z wcześniejszymi wytycznymi dobrze, żeby plecak ważył od 1200 do 1400 gram. Taki ciężar gwarantuje bezpieczeństwo podczas użytkowania.

•    Podparte, sztywne plecy

Stelaż wszyty w plecy plecaka, najczęściej spotyka się w przypadku plecaków turystycznych. Jednak kupując plecak do szkoły, również dobrym wyjściem jest zakupienie takiego, usztywnionego. Dlaczego? Dziecko przez średnio 10 miesięcy będzie chodziło z ciężkimi podręcznikami, zeszytami, czy innymi przyborami, koniecznymi do nauki. Dobre podparcie gwarantuje komfort dla kręgosłupa oraz zachowuje anatomiczną krzywiznę pleców.

•    Szerokie szelki

Bardzo ważne, aby wybrać plecak z szerokimi, w pełni regulowanymi szelkami. Plecak nie może wisieć, ani być za wysoko. Ponadto szerokie szelki, zapewniają dobre podparcie, nawet przy noszeniu dużych ciężarów.

•    Odblaski

Chociaż przynajmniej raz w roku Policja przypomina o odblaskach, które istotne są nie tylko w ciemny, czy mglisty dzień, to w dalszym ciągu wiele rodziców, nie montuje odblasków w plecakach dzieci. Ciężko powiedzieć, czy to kwestia zapominania, czy braku świadomości, jak to ważne. Lepiej kupić plecak, który ma już zgrabnie odblaski wkomponowane w materiał. Zapewnimy tym samym dziecku bezpieczeństwo drogi do i ze szkoły.

•    Certyfikat jakości

Każdy plecak powinien przejść odpowiednie testy. Takie testy potwierdzają niezawodność materiałów, z których wykonany jest produkt, oraz potwierdzają bezpieczeństwo korzystania. Warto sprawdzić przed zakupem czy sklep z plecakami, który wybraliśmy, oferuje certyfikowane produkty.

•    Ilość komór

Im więcej komór, które są funkcjonalne, tym lepiej, bo łatwiej będzie zachować porządek. Dodatkowo niektóre plecaki, mają specjalne komory na picie i jedzenie. Co pozwala na zachowanie higieny.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here