Czym zastąpić tradycyjny żyrandol w stylu industrialnym?

0
417
lampy design

W poszukiwaniu oryginalnego stylu coraz chętniej sięgamy po nietuzinkowe elementy dekoracyjne, czego dobrym przykładem są żarówki z oprawką, pozbawione klosza, zwisające z sufitu na kolorowym kablu. Innym przykładem oryginalnego oświetlenia sufitowego są spoty, lampy loftowe, a także z drewnianymi, szklanymi i metalowymi kloszami – przede wszystkim ażurowe (klatkowe) lampy. Design tego typu oświetlenia może zaskakiwać, ale ostatecznie dobrze współgra ze stylem wielu nowoczesnych aranżacji.

Żarówka na kablu

Urządzając nowoczesne, minimalistyczne wnętrze, ciekawym zamiennikiem dla tradycyjnego żyrandola może być zwykła żarówka. No może nie do końca zwykła. W przypadku dekoracyjnego oświetlenia sufitowego, zwłaszcza w surowych, nowocześnie urządzonych wnętrzach, dość często stosuje się designerskie lampy w formie metalowej oprawki uzupełnionej długim, kolorowym kablem. Zwieńczeniem oprawki jest filamentowa żarówka, ewentualnie ozdobna żarówka Edisona, najczęściej o małej mocy i fantazyjnym kształcie, która dekoruje samą sobą oraz emitowanym przez siebie delikatnym światłem. Oczywiście pojedyncza żarówka nie oświetli dużego wnętrza, ale może pełnić funkcję oświetlenia punktowego i dekoracyjnego, skutecznie zastępując typowe lampy. Design tego typu oświetlenia idealnie wpisuje się w potrzeby mody loftowej i surowych wnętrz w stylu industrialnym, choć oczywiście takie lampy można stosować również w innych aranżacjach.

Lampy loftowe

Dekoracyjne żarówki Edisona dość często towarzyszą również wyróżniających się oryginalnym designem lampom loftowym z charakterystycznymi, metalowymi kloszami. W wielu przypadkach są to lampy design z jednym źródłem światła, ale w sprzedaży znaleźć można również oświetleniowe listwy przypominające spoty z ruchomymi reflektorami. W tym przypadku są to jednak typowo industrialne lampy. Design takiego oświetlenia w naturalny sposób kojarzy się z fabrycznymi instalacjami, w których liczyła się przede wszystkim solidność i funkcjonalność, a nie dekoracyjność. Takie oświetlenie trafnie wpisuje się w styl surowych wnętrz w stylu industrialnym, ale nie tylko. Takie lampy można stosować również we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych czy tzw. modern classic.

Ze znalezieniem zamienników dla tradycyjnego żyrandola z wieloma źródłami światła lub typowej lampy ze szklanym kloszem nikt nie powinien mieć dzisiaj najmniejszych problemów. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo designerskich lamp pasujących do wielu  współczesnych aranżacji. Jeśli preferujesz styl industrialny, doskonałym wyborem będą lampy loftowe oraz dekoracyjne żarówki na kablu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here