Dekoracje weselne, których nie doceniamy

0
611
Dekoracje weselne

Co przychodzi nam do głowy, gdy słyszymy hasło „dekoracje weselne”? Z pewnością na szczycie listy pojawią się kwiaty, wystrój sali, czy ozdoby znajdujące się za parą młodą. Nic dziwnego.

Są to główne elementy, na których zazwyczaj skupiamy się, przygotowując przyjęcie weselne. Dlaczego jednak bardzo często zdarza się nam zapominać o tych drobniejszych dodatkach? Cóż, wyjaśnieniem może być ogromna ilość spraw do załatwienia, aby przygotować wymarzone przyjęcie. W końcu musimy zadbać o tort, muzykę, kwiaty, odpowiednie posadzenie gości przy stole itd. Normalne więc, że czasem zdarza się nam zapomnieć o pewnych drobnostkach, które z perspektywy czekającego nas ogromu pracy nie wydają się aż tak istotne. A jednak jest to błąd, którego należy unikać. Bardzo często to właśnie te detale spinają wszystko w spójną całość, tworząc atmosferę całego przyjęcia. Dekoracje stołu na wesele, etykiety na wódkę weselną, księga gości weselnych czy same zaproszenia na wesele. Właśnie one bardzo często zaliczane są do tych mniej istotnych elementów. Spróbujemy przekonać was, że jest to duży błąd, a wszystkie wymienione wyżej przedmioty zasługują na tyle samo uwagi co pozostałe części wystroju.

Zacznijmy więc od dekoracji stołu na wesele. Nikt nie podważy tego, że stół jest jednym z najważniejszy miejsc na przyjęciu weselnym. To wokół niego wszyscy gromadzą się, by wznieść weselne toasty i posmakować wyjątkowych potraw przygotowanych specjalnie dla gości. Wspominając o dekoracjach stołu weselnego, nie chodzi nam o to, co oczywiste. Serwetki, kwiaty, świece czy winietki to ozdoby, o których zawsze pamiętamy. Nie są to jednak wszystkie opcje, jakie dostępne są na rynku. Wśród elementów często pomijanych znajdują się ozdobne menu weselne oraz regulamin wesela. Wiele sklepów weselnych oferuje przygotowanie tych ozdób ze specjalną personalizacją, pozwalając na samodzielne wybranie ich wzoru, koloru oraz treści na nich umieszczonej. Jest to bardzo praktyczna, ale i oryginalna metoda na wzbogacenie wystroju stołu na wesele i warto się na nią zdecydować. Z pewnością będzie to bardzo pozytywne zaskoczenie dla gości, którzy docenią kreatywność i nietuzinkowość tych elementów.

Rozmawiając o dekoracjach stołu na przyjęcie wesele, chcielibyśmy wspomnieć również o bieżnikach i girlandach. Nie są one popularnie używane, co zdecydowanie działa jako ich zaleta. Decydując się na ich wykorzystanie, możemy być pewnie, że nie będzie to kolejna, przereklamowana ozdoba, którą każdy już zna. Girlandy czy bieżniki mogą być wykonane z kryształków, piór czy drobnych perełek w różnej kolorystyce. Wariantów istnieje wiele. Nie jest to dekoracja krzykliwa, a raczej subtelnie wtapiająca się w obraz całości, wypełniająca braki, o których istnieniu mogliśmy nawet nie mieć pojęcia. Rzecz bezdyskusyjnie warta rozważenia przy przygotowywaniu dekoracji stołu na wesele.

dekoracji stołu na wesele

Następne miejsce na naszej liście dekoracji, których nie doceniamy, znajdują się zaproszenia weselne. Tak, zgadza się. Wzrok was nie myli. Zaproszenia. Wydaje się to niemożliwe, prawda? W końcu jest to element, bez którego przyjęcie się nie odbędzie. Prawda. Jednak w obecnych czasach cyfryzacji, dobie internetu i mediów społecznościowych coraz częściej zdarza się, że rezygnujemy z tradycyjnych zaproszeń na wesele w wersji papierowej. W ramach oszczędności czasu i finansów preferujemy rozesłać fikuśnie zaprojektowanego maila, czy wersję pdf kartki zawierającej wszystkie informacje dotyczące wesela. Być może nie jest to błąd. Należy jednak mieć na uwadze, jak wielki potencjał dekoracyjny posiadają zaproszenia weselne. Odpowiednio dopasowane do motywu przewodniego i przygotowane z odrobiną staranności nie tylko przekazują informacje. Dają gościom przedsmak tego, co czeka ich w czasie wspólnej zabawy. Uchylają nieco rąbka tajemnic odnośnie motywu przewodniego wesela. Często, już po przyjęciu, służą jako pamiątka. Wyobraźcie sobie zaproszenia na wesele dla rodziców, zaprojektowane tylko i wyłącznie dla nich, ze zdjęciem pary młodej na przedzie. Każda mama i tata będą wzruszeni tak drobnym, a jednak bardzo ważnym gestem. Dlatego właśnie wierzymy, że zaproszenia na wesele zasługują na zdecydowanie więcej docenienia.

A co z księgą gości weselnych? Właściwie jest to element, bez którego cała zabawa może z powodzeniem się odbyć. Jej brak nie wpłynie na jakość jedzenia, czy ogólny nastrój gości. Dlaczego więc trafiła na listę? Ponieważ wierzymy, że jest to następny w kolejce produkty, który fajnie przygotować na wesele. Księga gości weselnych to dodatkowy element dekoracyjny kreujący przyjazny, spokojny kącik, z którego goście będą mogli skorzystać, by złapać oddech, a przy okazji pozostawić na papierze kilka miłych słów dla młodych. Genialną rzeczą związaną z księgą gości jest jej zawartość. Można bowiem zamówić taką, która w środku będzie posiadać wydrukowane już ankiety. Księga gości weselnych z ankietami to idealne rozwiązanie, jeśli obawiamy się, że nasi biesiadnicy nie będą pewni, co dokładnie powinni umieścić w środku. Innym rozwiązaniem może być księgę gości weselnych z pytaniami, które pozwolą młodym upewnić się, że wpisy będą zawierały informacje, na których najbardziej im zależy. No ale księga gości to przecież nie samo wnętrze. Okładka tym razem również się liczy. Na szczęście i to nie jest problem. Księgę gości można zamówić wykonaną z wielu materiałów oraz z przeróżnymi layoutami umieszczonymi na okładce. Daje to możliwość przygotowania niesamowitej pamiątki, przypominającej o klimacie zorganizowanego przyjęcia i o jego uczestnikach. Niektóre księgi gości w ogóle nie są w formie książki! Coraz częściej można spotkać się z księgą gości drewnianą — czyli obrazem, na którym każdy weselnik może zostawić swój podpis.

dekoracje na wesele

Kolejny genialny dodatek, który jednocześnie zbyt często jest niewykorzystywany, to etykiety na wódkę weselną. Te drobne karteczki lub naklejki, budują większe poczucie indywidualności. Sprawiają, że nawet w czasie konsumpcji popularnych marek alkoholu, goście czują się wyróżnieni. Tym bardziej, jeśli zdobędą tak elegancko przyozdobioną butelkę jako nagrodę, która później dumnie będzie zdobiła domowy barek w formie pamiątki. Etykiety na wódkę weselną to towar oferowany obecnie przez większość sklepów. Congee.pl daje wam możliwość zamówienia etykiet personalizowanych, a więc składających się z tego, co sami chcecie na nich umieścić. Mocno przemyślcie zatem, czy aby nie warto wpisać sobie ich na listę rzeczy do zorganizowania. Są małe, a cieszyć będą bardzo.

I tak naprawdę to już koniec naszej listy. Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać, chociaż część z was do wymienionych w niej przedmiotów. Zwłaszcza że są to produkty ogólnodostępne w sklepach weselnych. Congee.pl może zaoferować wam wszystkie przedmioty powyżej wymienione, dzięki czemu zaopatrzenie się w nie jest jeszcze prostsze. Wystarczy jedynie wybrać te ozdoby, które najbardziej przypadły wam do gustu i zamówić. Nic prostszego. Także do roboty i powodzenia!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here