Depilacja laserowa – kiedy wykonać zabieg i jak się przygotować?

0
605
Depilacja laserowa

Gładkie nogi i estetycznie wyglądające bikini to niezbędne elementy wakacyjnego wizerunku. Bez względu na to, czy planowany jest wyjazd na odległą, gorąca plażę, czy nad polskie morze, warto zadbać o gładką skórę ciała. Depilacja laserowa uznawana jest za bezpieczny, szybki i skuteczny zabieg usuwania zbędnego owłosienia. Istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania, np. ciąża, czy choroby skóry, jednak dla większości osób jest to wyjątkowo bezpieczna usługa. Nawet jeśli po klasycznej depilacji woskiem lub goleniu nóg pojawi się podrażnienie skóry, to lepiej udać się na zabieg wykonywany laserem, gdyż jest delikatniejszy. Depilację laserową wykonują specjalistyczne punkty i gabinety kosmetyczne. Wystarczy kilka zabiegów, by na lata cieszyć się gładkimi nogami.

Depilacja laserowa przed wakacyjnym wyjazdem

Specjaliści zalecają, by depilacja laserowa została przeprowadzona przed planowaną ekspozycją ciała na słońce. Skóra opalona lub po solarium musi wrócić do pierwotnego, naturalnego kolorytu. Najlepszy czas na odwiedzenie gabinetu ze sprzętem do laserowego usuwania owłosienia to okres od jesieni do późnej wiosny. Zanim skóra zdąży się opalić, laser zadziała najlepiej. Także samoopalacze pozostawiające ciemniejszy filtr na skórze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Składniki kremów brązujących i samoopalających mogą wchodzić w reakcję chemiczną z laserem i tym samym powodować podrażnienia albo przebarwienia skóry. Przed wizytą na depilacji nie należy golić nóg i innych części ciała, z których ma być usuwane owłosienie. Światło lasera przenika wgłąb skóry i usuwa trwale mieszki włosowe. W miejscu, na które działa sprzęt do depilacji włosy już nie odrosną.

Kiedy widać efekty depilacji laserowej?

Pierwsza sesja daje wstępne i satysfakcjonujące efekty. Po kilku odwiedzinach gabinetu kosmetycznego można mieć pewność, że skóra pozostanie gładka nawet na 2-3 lata. Pierwszy zabieg pozwala na trwałe usunięcie większości mieszków włosowych. Na kolejną wizytę warto umówić się po miesiącu. Regularna depilacja laserowa wykonywana co miesiąc przez pół roku daje trwały efekt. Laser działa głównie na włoski aktywnie rosnące. Część mieszków pozostaje poza zasięgiem promieni laserowych. Dlatego potrzeba kilku zabiegów wykonywanych w comiesięcznych odstępach, by osiągnąć najlepszy efekt idealnie gładkich nóg. Po przeprowadzeniu pełnej sesji usuwania włosków wystarczy raz w roku pojawić się na rutynowym zabiegu laserowym. Wówczas wszystkie drobne włoski, które zdążą odrosnąć, zostaną ponownie usunięte.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here