Dlaczego warto korzystać z usług firm sprzątających?

0
266
Dlaczego warto korzystać z usług firm sprzątających

Czy wiesz, że już 90% polskich firm korzysta z profesjonalnych firm sprzątających, zamiast zatrudniać sprzątaczki na etat? Wiąże się to nie tylko z koniecznością minimalizowania kosztów, ale również z uzyskaniem usługi należytej jakości. O tym, dlaczego warto korzystać ze stałej współpracy z firmami sprzątającymi, przeczytasz poniżej. 

Minimalizowanie kosztów 

Zatrudnianie sprzątaczki na etat jest znacznie droższe, aniżeli korzystanie z usług firmy sprzątającej, która świadczy swoje usługi według ustalonego harmonogramu. Co więcej, sprzątanie może odbywać się wtedy w godzinach, w których w biurze nie przebywają inni pracownicy. 

Warto również wiedzieć, że sprzątaczka nie ma najczęściej właściwych kwalifikacji, a nawet uprawnień do realizacji wszelkich prac porządkowych. Należy zdać sobie sprawę, że na przykład do mycia okien niezbędne są uprawnienia do prac na wysokościach. 

Należy też uwzględnić codzienne obowiązki sprzątaczki na etat. Okazuje się, że pracownik tego rodzaju nie zawsze ma co robić, a płacenie za siedzenie raczej nie jest opłacalne dla firmy. 

Sprzątanie wedle indywidualnych potrzeb firmy 

Profesjonalna firma sprzątająca ustali harmonogram niezbędnych prac wedle potrzeb firmy i przestrzeni biurowej. Doświadczenie pozwala fachowcom zaproponować konkretny grafik, uwzględniając sprzątanie obowiązkowe wszystkich części biurowych. Warto wiedzieć, że to firmy sprzątające mają wiedzę w zakresie koniecznych do przeprowadzania prac sprzątających, aby zapewnić zatrudnionym optymalne warunki w miejscu pracy oraz należytą czystość i sterylność. 

O ile sprzątanie toalet i pomieszczeń socjalnych typu kuchnia musi być przeprowadzane każdego dnia, tak mycie podłóg czy szorowanie wykładzin już niekoniecznie. 

Korzystając z usług firmy sprzątającej, w biurze jest zachowana należyta czystość, a płaci się tylko na wykonaną pracę fachowców. 

Korzystanie z profesjonalnych środków, maszyn sprzątających i urządzeń 

Przedsiębiorstwo, które decyduje się na współpracę z firmą sprzątającą, nie musi martwić się o zaopatrzenie w środki czystości. To zadanie ekspertów, aby do realizacji konkretnych zadań porządkowych dobrać również profesjonalne preparaty, a nierzadko maszyny i urządzenia, które wspierają poszczególne usługi. Inwestycja w myjkę ciśnieniową czy innego rodzaju sprzęty może być naprawdę spora finansowo, tym bardziej że z takich urządzeń nie korzysta się przecież każdego dnia. 

Odkurzacze piorące, myjki do okien, drabiny, szorowarki wynajem takich sprzętów jest oczywiście możliwy, ale potrzebny jest jeszcze ekspert, który jest w stanie obsługiwać wszystkie te urządzenia. Współpracując z firmą sprzątającą, ten problem całkowicie znika. 

Dzisiaj stawia się na pełen profesjonalizm w każdym aspekcie prowadzenia biznesu. Współpraca z firmą sprzątającą daje komfort i gwarancję zapewnienia należytej czystości. Oddelegowanie prac porządkowych fachowcom sprawia, że firma może zająć się rzeczywistą działalnością, aby móc generować jeszcze większe zyski.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here