Donice wiklinowe jako element ozdobny ogrodu lub tarasu

0
359

Eksponowanie kwiatów w ogrodzie i na tarasie sprawia, że miejsca te nabierają zupełnie nowego charakteru i zaczynają prezentować się bardzo elegancko. Urok kolorowych, pachnących kwiatów doceniany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jak jednak można je wyeksponować? Przykładem dobrego rozwiązania są wiklinowe donice.

Dlaczego właśnie wiklina to dobry materiał na rzeczy ogrodowe?

Na pewno zastanawiasz się, dlaczego właśnie wiklina jest tak chętnie wykorzystywana do wykonywania różnorodnych rzeczy ogrodowych, jak choćby płotków, mat czy właśnie donic. Wynika to przede wszystkim z jej właściwości, które sprawiają, że już po zaimpregnowaniu, bez specjalnych dodatkowych działań, doskonale sprawdza się podczas każdych warunków pogodowych.

Wiklina posiada naturalną odporność i elastyczność. Dzięki temu nie ulega pęknięciu nawet po zmianach temperatur czy silnej ekspozycji na światło. Wiklinowe elementy mogą być idealnym materiałem do ogrodu również dlatego, że wszystkie swoje zalety zachowują bez potrzeby dużej opieki. Dzięki temu są wygodne dla właściciela.

Dopasowane do wystroju

W ogrodzie, podobnie jak w domu, każdy element wystroju powinien być dopasowany do pozostałych oraz ogólnego zamysłu, jaki został wykorzystany do urządzenia danej przestrzeni. Ze względu na to, że ogród pełen jest zieleni i brązów, wiklina doskonale wpisuje się w jego charakter. Jest naturalnym elementem wystroju, który będzie prezentował się bardzo harmonijnie zarówno na tarasie, jak i przy ścieżce lub w innym zakątku.

Co więcej, wykorzystanie donic wiklinowych to sposób na to, by jeszcze bardziej urozmaicić przestrzeń ogrodu. Świetnie wtapiają się w otoczenie, ale wypełnione kolorowymi, bujnymi kwiatami mogą już podkreślać poszczególne zakątki i przyciągać ku nim wzrok. Razem stanowią świetny element ozdobny.

Solidne wykonanie i dowolny kształt

Ważną cechą donic z wikliny jest ich bardzo solidne wykonanie. Posiadają one elementy drewniane, które wzmacniają i stabilizują konstrukcję, a jednocześnie pięknie harmonizują z pozostałymi częściami i otoczeniem. Solidne wykonanie z najwyższej jakości materiałów to gwarancja, że donica z kwiatami przez wiele lat będzie spełniać się w roli elementu ozdobnego.

Nie można pominąć także kwestii kształtu. Donice wiklinowe mogą mieć kształt prostokątny lub kwadratowy, być niskie lub wysokie. Każde z nich mają swoje zalety. W dużych prostokątnych skrzyniach możemy umieścić wiele roślin obok siebie, tworząc z nich dużą, kolorową i przyciągające spojrzenia ozdobę. Dzięki temu świetnie sprawdzą się m.in. na przestronnych tarasach, na których zależy nam na bujnej roślinności, a ilość miejsca pozwoli swobodnie poruszać się obok wiklinowej skrzyni.

Z kolei mniejsze donice wiklinowe dobrze prezentują się w ciemniejszych miejscach. Wysokie “słupki” przeznaczone są do prezentacji kwiatów i roślin zwisających, dzięki czemu pozwalają stworzyć bardzo intrygujące aranżacje.

Decydując się na takie donice, możesz mieć pewność, że twój dom nabierze niezapomnianego charakter.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here