Drewniane zabawki dla dzieci – w zależności od wieku

0
1018
Drewniane zabawki dla dzieci - w zależności od wieku

Piękno naturalnych materiałów, jakość, trwałość, troska o środowisko – to chyba najważniejsze zalety wyboru drewnianych zabawek dla dzieci. I choć zazwyczaj są droższe od ich plastikowych odpowiedników, nie odstrasza to rodziców, którzy zmęczeni zalewem kolorowych, plastikowych produktów poszukują alternatywy: atrakcyjniejszej, bezpieczniejszej i trwalszej.

To ostatnie jest ważne nie tylko dla rodziców (możliwość odsprzedania zabawek lub przekazania ich wnukom), ale i dla środowiska, które już za bardzo jest przytłoczone plastikowym badziewiem. Jakie drewniane zabawki wybrać w zależności od wieku malucha?

Drewniane zabawki dla niemowląt

Zaczynając od drewnianych grzechotek i gryzaków, przez sortery i autka, a nawet pierwsze pomoce z pedagogiki Montessori – rynek pełen jest zabawek dla niemowląt wykonanych z drewna, pomalowanych bezpiecznymi dla dzieci farbami lub pokrytych specjalnym woskiem, zabezpieczającym drewno na długie lata. A jak pięknie wyglądają! Choć dziecięcy wzrok niewątpliwie przyciągają bardzo kolorowe, świecące i grające zabawki (podobnie jak telewizor czy telefon komórkowy) według wielu specjalistów, ograniczanie takich bodźców w tym wieku jest dobrą decyzją.

Zabawki dziecięce z drewna

Drewniane zabawki dla dzieci 1-2 lata

Drewniane zabawki dla dzieci po roczku to ogromny wybór. W sklepach stacjonarnych i internetowych praktycznie każdą zabawkę znajdziemy w wersji plastikowej i drewnianej. Pchacze, jeździki, kolejki, układanki, przebijanki i sortery stworzone z drewna są pięknie wykonane i zupełnie bezpieczne dla maluchów. Nawet pierwsze rowerki biegowe czy zabawki do wody znajdziemy w wersji drewnianej. Warto właśnie takich poszukać.

Drewniane zabawki dla dzieci 3 lata i więcej

Dzieci w wieku przedszkolnym są coraz bardziej wymagające do zabawek – i nic w tym dziwnego, w końcu ich możliwości również rosną! Drewniane zabawki dla tego wieku to przede wszystkim takie, które pomagają dzieciom odgrywać różne role, co jest bardzo ważne dla ich rozwoju: dobrze wybrać więc domki dla lalek, kuchnie dla dzieci, warsztaty samochodowe czy kasy fiskalne. Drewniane mogą być również kolejki i samochody oraz plansze i układanki, a nawet gry, takie jak np. memo. Drewniane mogą być też różnego rodzaju klocki – zarówno klasyczne, do układania, jak i takie, z których można stworzyć różnego rodzaju konstrukcje.

Zabawki drewniane to doskonały wybór i alternatywa. Ich wygląd nie tylko podoba się rodzicom (i dzieciom też!), ale zyskują również przez bezpieczeństwo korzystania i trwałość. To idealne zabawki do schowania „na później” – w sam raz na wiadomość o ciąży w rodzinie naszego dziecka czy jako prezent dla wnuka. Drewniane zabawki to również piękny pomysł na prezent na wiele okazji, które i dziecko, i rodzice z pewnością docenią.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here