Dwugłowicowe plotery laserowe do profesjonalnej obróbki

0
584
Dwugłowicowe plotery laserowe do profesjonalnej obróbki

Profesjonalna technologia laserowa używana do cięcia i grawerowania różnych powierzchni stosowana jest szeroko w różnych branżach przemysłu. Niektórym z nich nie wystarczają już standardowe urządzenia z jedną głowicą. Z tego powodu coraz większą popularność zyskują dwugłowicowe plotery laserowe. To sprzęt bardziej zaawansowany i technicznie rozbudowany, chociaż jego obsługa nie jest szczególnie wymagająca.

Szybsza praca

Pod względem zakresu pracy nie różnią się one niczym od swoich jednogłowicowych odpowiedników. Różnicą jest jedynie dodatkowy, drugi blat roboczy i dodatkowy laser umożliwiający wykonywanie na jednym urządzeniu dwóch różnych (lub tych samych) projektów. Dlatego plotery laserowe CO2 od https://www.kartier.pl/ są szczególnie potrzebne w firmach, gdzie jest dużo pracy i konieczne okazuje się jej znaczne przyśpieszenie. Posiadając jedno urządzenie dwugłowicowe można zaprojektować dwa różne typy grawerunków i cięć bez potrzeby ich zmieniania co chwilę. Maszyna sama będzie kontrolowała postęp prac.

Dokładność wykonywania projektów

Wprowadzenie dodatkowego blatu roboczego nie zmienia absolutnie nic w dokładności wykonywanych projektów. Grawerunki nadal pozostają w odpowiedniej głębokości nie niszcząc materiału, a ich szczegółowość i dopracowanie detali w niczym nie różni się od tych wykonywanych na pojedynczych blatach. Plotery laserowe CO2 posiadają specjalne stabilizatory, które amortyzują delikatne ruchy obu blatów podczas grawerowania. Dzięki temu nie dochodzi do żadnych wstrząsów, które mogłyby zakłócić wykonywanie projektu.

Sprzęt dla branżowców

Powyższa specyfika sprawia, że plotery laserowe CO2 o dwóch głowicach i blatach roboczych to sprzęt przeznaczony głównie dla branż specjalistycznych, które często korzystają z takich urządzeń. Mogą się sprawdzić również w branży reklamowej do produkcji nadruków i grawerunków z logotypami firm czy we wszelkiego rodzaju drukarniach. Oczywiście koszt zakupu podwójnego plotera jest znacznie większy niż pojedynczego, dlatego chociażby pod względem finansowym jest to już propozycja głównie dla specjalistów branżowych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here