Facility Management – na czym polega?

0
482
Facility Management

Każdy przedsiębiorca dąży do poprawy efektywności funkcjonowania swojej firmy. To właśnie dzięki niej ma szansę na wybicie się wśród konkurencji i zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa. Chęć optymalizacji procesów wpłynęła na utworzenie się nowej dziedziny, jaką jest Facility Management.

Czym jest Facility Management?

Facility Management można określić jako obsługę techniczną oraz administracyjną nieruchomości, a także ochronę osób i mienia, utrzymanie czystości czy też inne usługi wsparcia biznesu. Chodzi tu przede wszystkim o wszelki usługi, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania każdej firmy, a które sprawiają, że organizacja się utrzymuje i rozwija swoje usługi. Jeśli dany przedsiębiorca zajmuje się wyrobem mebli, nie może się on w tym samym czasie zajmować przygotowywaniem posiłków czy obsługą techniczną lokalu, w której prowadzi produkcje. W tym celu zatrudnia firmę, która dba o całe zaplecze techniczne, administracyjne i związane ze wsparciem biznesu.

Co wchodzi w skład zintegrowanych usług Facility Management?

Najczęściej firmy zajmujące się dostarczaniem tego typu usług, oferują: kompleksowe utrzymanie techniczne kompleksów biurowych i technicznych, utrzymanie urządzeń, systemów p.poż., naprawy w nieruchomościach, kontrole okresowe, zgłoszenia całą dobę i przez siedem dni w tygodniu, fizyczną ochronę osób i mienia, monitoring, konwoje, utrzymanie czystości, inwentaryzacje składników majątkowych, towarów i budowli, obsługę kancelarii i recepcji, zarządzanie dokumentami i ich archiwizację, bieżącą obsługę nieruchomości, nadzór nad realizacją umów, zawieranie umów i ich obsługę, a także reprezentowanie właściciela nieruchomości. Obecnie sektor Facility Management jest postrzegany jako jeden z ważniejszych w biznesie. Efektywnie wspiera zarządzanie firmami komercyjnymi i nie tylko. Z tego pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy z różnych branż i stojący na czele firm o różnej wielkości. Dokładny podział obowiązków FM zależeć będzie od potrzeb i chęci danego przedsiębiorstwa.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here