Fotelik samochodowy dla niemowlaka

0
1629
Fotelik samochodowy dla niemowlaka

Fotelik dla niemowlaka, który wkrótce ma pojawić się na świecie, jest jedną z najważniejszych części przygotowywanej wyprawki. Nie należy kierować się jedynie ceną i wyglądem, jeśli chcesz wybrać najlepszy model. Pamiętaj, że dzięki niemu będziecie podróżowali bezpiecznie i wygodnie, dlatego kupno właściwego rozwiązania to priorytet w przygotowaniach w czasie oczekiwania na dziecko. Co ma największe znaczenie? Jak wybrać fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Fotelik dla niemowlaka – przede wszystkim dopasowanie

Aby fotelik dla niemowlaka był w pełni bezpieczny dla dziecka, musi być przede wszystkim dobrze dopasowany. Oznacza to, że koniecznie należy wybrać model z odpowiedniego przedziału wieku, wzrostu i wagi. W ten sposób wybierzesz rozwiązanie, w którym maluszek będzie siedział nie tylko wygodnie, ale przede wszystkim wystarczająco stabilnie, by nie stała mu się w czasie podróży krzywda. Co równie istotne, fotelik samochodowy dla niemowlaka musi być dopasowany do modelu auta, którym poruszacie się na co dzień. Dlatego właśnie warto wybrać się do sklepu stacjonarnego, w którym będziesz miał okazję zobaczyć na żywo każdy z proponowanych modeli i nauczysz się je prawidłowo montować.

Fotelik dla niemowlaka

Musisz mieć świadomość, że nie każdy sklep to dobry wybór. To ważne, by zdawać sobie sprawę, że większość hipermarketów prowadzi sprzedaż modeli wykonanych ze styropianu, które nie przeszły żadnych testów zderzeniowych i nie zapewniają bezpieczeństwa w podróży. Kupując więc fotelik samochodowy dla niemowlaka, wybierz się do salonu, w którym zatrudnieni są pracownicy dysponujący nie tylko specjalistyczną wiedzą branżową, ale również odpowiednim podejściem do specyficznego klienta i jego problemu. Liczy się ich cierpliwość i skrupulatność podczas dobierania modelu pasującego do twojego auta. Pamiętaj, że dla ciebie najważniejsze ma być bezpieczeństwo twojego dziecka, dlatego warto poświęcić na poszukiwania naprawdę dużo godzin – i tyle może potrwać wizyta w sklepie, w którym pracownik poważnie podchodzi do swoich obowiązków.

Fotelik samochodowy 0-13 kg – bezpieczeństwo i wygoda

Wybierając fotelik dla noworodka, musisz przede wszystkim brać pod uwagę bezpieczeństwo w czasie podróży. Bez względu na odległości, które planujecie pokonywać, zawsze musicie chronić się przed poważnymi konsekwencjami potencjalnej kolizji. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę sprawdzone rozwiązania od zaufanych producentów.

Fotelik samochodowy 0-13 kg

Gdy wybierasz fotelik dla niemowlaka, dokładnie przejrzyj opinie innych rodziców oraz sprawdź testy zderzeniowe, które fotelik przeszedł. W ten sposób poznasz sprawdzonych i docenianych producentów, którym przed tobą zaufały dziesiątki klientów. Wśród współczesnych propozycji z pewnością warto wziąć pod uwagę skandynawską markę BeSafe, która oferuje fotelik BeSafe iZi Go Modular stanowiący część innowacyjnego systemu modularnego – możliwości zamontowania dwóch fotelików z różnych grup na jednej bazie ISOfix. To model, który został wykonany ze specjalnej kombinacji materiału EPS i pianki, a następnie otoczony miękkim obiciem – w ten sposób zapewnia wygodną podróż. Dla bezpieczeństwa producent postawił na dodatkową ochronę boczną SIP+. Fotelik dla niemowlaka BeSafe pochłania siły w czasie zderzenia bocznego, tym samym skutecznie chroniąc dziecko. Co równie ważne, posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które gwarantują odpowiednie przytrzymanie ciała maluszka i stabilną pozycję w najważniejszych obszarach (klatka piersiowa i biodra).

Funkcjonalne foteliki samochodowe

Równie istotna jest wygoda dziecka w czasie podróży. Dobrze wybrany fotelik samochodowy dla niemowlaka zapewnia prawidłowe ułożenie jego ciała (pod kątem 35-45 stopni) i ma dodatkowe wsparcie dla wrażliwej główki, nad którą dziecko nie ma jeszcze kontroli. Dlatego warto wybierać rozwiązania z najwyższej klasy materiałów i wyposażone w specjalne wkładki zapewniające bezpieczeństwo i komfort. Mają zapewniać stabilizację, ale nie uciskać dziecka zbyt mocno.

Funkcjonalne foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg

Nowoczesne foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg to nie tylko bezpieczeństwo i wygoda, ale także funkcjonalność, którą doceniają współcześni rodzice. Dając możliwość montażu na praktycznej bazie ISOfix, nie sprawiają trudności w czasie montażu. Co istotne, w przypadku wspomnianego fotelika BeSafe, możliwe jest wykorzystanie jednej bazy ISOfix do dwóch modeli – 0-13 kg i fotelika do 4 lat (iZi Modular i-Size). Innowacyjna koncepcja BeSafe iZi Modular sprawia, że rodzice zyskują oszczędność pieniędzy i spokojną podróż z całą rodziną.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here