Gadżety rowerowe, które musisz mieć

0
353

Branża rowerowa przeszła niesamowitą rewolucję w ciągu ostatnich kilku lat. Nasi dziadkowie najczęściej korzystali z popularnych „składaków”. Jeszcze niedawno każdy marzył o tzw. góralu. Dziś rynek oferuje nam szeroki wybór rowerów. W sklepach pojawiły się także najróżniejsze gadżety rowerowe – zwiększające bezpieczeństwo, czy też poprawiające komfort jazdy. Przedstawiamy akcesoria, które według nas powinien mieć każdy miłośnik jazdy na rowerze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – porządny kask i rękawiczki

Bezpieczeństwo powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Jednym z najważniejszych akcesoriów zwiększających bezpieczeństwo jest kask. Chociaż kask nie należy do obowiązkowych elementów wyposażenia rowerzysty, to bez wątpienia warto się w niego zaopatrzyć. Kask skutecznie ochroni głowę podczas upadków, a nawet może uratować życie!

Na rynku znajdziemy kaski uniwersalne, szosowe i górskie, pełne z dodatkową ochroną szczęki, a także zapinane na pasek. Istotne znaczenie ma rozmiar kasku, który powinien być dopasowany do głowy. Tylko wtedy kask rzeczywiście podnosi bezpieczeństwo jazdy na rowerze.

Warto zaopatrzyć się również w rękawiczki rowerowe. Ten niepozorny element wyposażenia rowerzysty może znacznie podnieść bezpieczeństwo jego jazdy. Rękawiczki poprawiają chwyt kierownicy, co umożliwia sprawną zmianę przerzutek czy komfortowe używanie hamulców. Rękawiczki powinny być wykonane z miękkiego materiału posiadającego perforację.

Solidne zapięcie

Kolejnym przydatnym gadżetem jest zapięcie rowerowe, które zabezpieczy rower zaparkowany w miejscu publicznym, chroniąc go przed kradzieżą. Rowery – a szczególnie nowe – stanowią łatwy kąsek dla złodziei. Według statystyk policyjnych w Polsce dochodzi do kradzieży roweru średnio co… 7 minut! Dlatego tak ważne jest, żeby zabezpieczać swój rower, zostawiając go w miejscach publicznych. Przyda się do tego solidne zapięcie rowerowe. Na rynku znajdziemy zapięcia linkowe (najpopularniejszy rodzaj), łańcuchowe, składane oraz szeklowe.

Postaw na funkcjonalność – torba lub sakwa rowerowa

Podróżując rowerem, zwykle potrzebujemy jakiegoś sprawdzonego sposobu do przewożenia ekwipunku. Najczęściej sięgamy po plecak. Jednak noszenie wszystkiego w plecaku może być dość niewygodne. Lepszym pomysłem jest zakup specjalnej torby lub sakwy rowerowej, w której bez problemu zmieścimy wszystkie potrzebne rzeczy.

Gdzie kupić gadżety rowerowe?

Gadżety rowerowe w założeniu mają zwiększać bezpieczeństwo lub komfort jazdy na rowerze. Warto wybierać zatem produkty o dobrej jakości wyprodukowane przez znane i cenione marki. 

Solidne akcesoria rowerowe oferuje sklep Romet. Jego propozycją są m.in. wytrzymałe kaski i rękawiczki, elastyczne zapięcia linkowe, sakwy i torby o różnych wielkościach oraz wiele innych przydatnych produktów. Każdy rowerzysta z pewnością znajdzie w asortymencie coś dla siebie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here