Hel – noclegi i apartamenty nad morzem dla rodzin z dziećmi

0
628
Nocleg Hel – dziewczynka siedząca na plaży w pobliżu Helu

Go to… Hel! Jeśli zdecydujesz się na tę destynację, z pewnością łatwo znajdziesz komfortowe apartamenty. Hel to bowiem popularny ośrodek turystyczny nad Morzem Bałtyckim. Miasteczko jest znanym kąpieliskiem, ośrodkiem rybołówstwa i bazą Marynarki Wojennej. Helski apartament pozwoli Ci też zwiedzić przystań rybacką, jachtową i żeglugi pasażerskiej. Istnieje także wiele innych powodów, by odwiedzić Hel – noclegi z widokiem na morze, piękna przyroda i mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi to tylko kilka z nich!

Hel to niewielka, licząca nieco ponad 3,3 tys. mieszkańców miejscowość o typowo letniskowym charakterze. Co roku przyciąga ona mnóstwo turystów, którzy chcą miło spędzić czas i odpocząć od codziennego pędu. Usytuowana jest na północnym krańcu Półwyspu Helskiego i dlatego jest potocznie nazywana „początkiem Polski”.

Istnieje wiele powodów, by jako cel swojego wakacyjnego wyjazdu wybrać właśnie Hel. Noclegi blisko morza, jedna z najbezpieczniejszych polskich plaż, a także wiele miejsc przeznaczonych dla dzieci sprawiają, że jest to bardzo ciekawy kierunek letnich eskapad dla całych rodzin.

Nocleg – Hel: idealny na rodzinny urlop na pięknych plażach!

Dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu Hel może poszczycić się aż dwiema pięknymi plażami. Jedna położona jest nad otwartym morzem, w większości na Cyplu Helskim, i określa się ją mianem „dużej plaży”. Druga – „mała plaża” – znajduje się przy fokarium, między portami. Większa plaża jest nieco mniej uczęszczana, trzeba do niej iść lasem. Z kolei mała plaża to właściwie element infrastruktury miejskiej, w pobliżu znajdują się bowiem liczne sklepy, restauracje i bary.

Co ważne, obie plaże zostały wyróżnione jako jedne z najbezpieczniejszych w Europie w zestawieniu European Best Destination. Wyprzedziły je tylko plaże Prevezie w Grecji oraz Comporta w Portugalii. Oceniano m.in. ich powierzchnię, bliskość szpitali oraz bazę noclegową (m.in. znajdujące się w pobliżu apartamenty). Hel był pod tym względem bezkonkurencyjny w skali kraju!

Jak więc widać, apartamenty Hel to doskonałe, bezpieczne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających turystów. Znaleźć tam można liczne noclegi dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, takie jak np. Cypel Helski i Apartamenty Foka.

Pokoje Hel – nad morzem z dziećmi bez nudy!

Wakacje z dziećmi to oczywiście nie tylko komfortowe noclegi i pokoje – Hel jest miejscem, w którym znajduje się mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Gdy masz w okolicy zabukowane apartamenty nad morzem, koniecznie odwiedź wspomniane już fokarium, będące częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Zostało ono uruchomione w celu odtworzenia i ochrony fok szarych w południowym Bałtyku, a jednocześnie pełni funkcję ośrodka rehabilitacji tych zwierząt. Wyleczone foki, podobnie jak młode zwierzęta, które przychodzą na świat w fokarium, są wypuszczane na wolność. Codziennie odbywają się tam edukacyjne prelekcje dla najmłodszych, mogą one zobaczyć także karmienie tych niezwykle inteligentnych morskich stworzeń.

Właściwie każdy helski apartament jest dobrą bazą wypadową do obejrzenia tzw. Domu Morświna, czyli kolejnej placówki Stacji Morskiej IOUG. Ma on charakter ekspozycyjno-edukacyjny i poświęcony jest morświnowi, czyli gatunkowi zagrożonemu całkowitym wyginięciem. Można tam obejrzeć ekspozycje o życiu tych zwierząt, zagrożeniach, które na nie czyhają, oraz możliwych sposobach ochrony.

Mieszkanie Hel – noclegi z widokiem na morze i nie tylko!

Kryterium wyboru miejsca na wakacje z dziećmi nie może być tylko wygodnie wynajęte mieszkanie. Hel jest do tego pełen miejsc, które pozwolą w ciekawy sposób spędzić czas całą rodziną. Jednym z takich miejsc jest bunkier Morskie Tajemnice – opuszczony bunkier wojskowy, który odrestaurowano i przekształcono w nietypowe muzeum. Można w nim odkryć różnego rodzaju sekrety nadbałtyckiej przyrody, zapoznać się tajnikami rybołówstwa oraz lokalnymi tradycjami i zwyczajami. Znajdują się tam też panoramiczne akwarium, elementy wyposażenia kutrów rybackich oraz sprzęt do nurkowania. Dla dzieci stworzono również kącik zabaw.

Naprawdę warto więc odwiedzić Hel. Apartamenty z widokiem na morze lub bardziej w głąb tego niewielkiego miasteczka znajdziesz bez trudu. A to świetny pomysł na rodzinne wakacje – można tam zarówno odpocząć na pięknej plaży, jak i zwiedzić z dziećmi interesujące miejsca. Wybierz więc Hel, noclegi o wysokim komforcie – i ruszaj!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here