Idealny system kominowy – jak go wybrać?

0
675
kominowe systemy

Budując dom warto zaplanować wszystkie aspekty, również te związane z budową komina i ociepleniem domu. Systemy kominowe dostępne obecnie na rynku różnią się od siebie wielkością, funkcjonalnością i wyglądem. Przy ich wyborze należy więc zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Wydawać się może, że wybranie tego idealnego będzie bardzo trudne, jednak prawda jest taka, że wystarczy dopasować system, który doskonale pasuje do domu. Jakie nowoczesne systemy kominowe dostępne są dla właścicieli domów?

Systemy kominowe betonowe

Systemy kominowe betonowe najczęściej wykorzystywane są w domach, które zbudowane zostały na podstawie zawansowanej technologii masywnej. Warto wiedzieć, że powinien być masywny i wytrzymały, by służył przez lata i nie prowadził do żadnych zaburzeń w funkcjonowaniu domu. Wybierając ten rodzaj komina należy zwrócić uwagę na jego wysokość, która powinna być dopasowana do wielkości domu. Należy dokładnie przeanalizować wszystkie wymagania techniczne budynku. Konieczne jest określenie wymagania źródeł ciepła. Zwracając uwagę na te szczegóły można wybrać model idealny, który jest w stanie spełnić wszystkie wymagania.

Systemy kominowe ceramiczne

Dużą popularnością cieszą się systemy kominowe ceramiczne, które wyróżniają się lekkością. Ich zaletą jest to, że pozwalają na oszczędność miejsca. Jednak to prowadzi do większego obciążenia. Warto przeanalizować, czy taki model jest dobrym rozwiązaniem i pasuje do danego projektu domu. Konieczne jest również określenie z jakiego rodzaju paliwa będzie zasilany komin. Jeśli do zasilania wykorzystywane będzie drewno lub miał węglowy, to przewody kominowe powinny być szerokie. Powinny wynosić one minimum dwadzieścia pięć centymetrów, by móc prawidłowo funkcjonować. Jeśli jednak do opału wykorzystany będzie koks lub groszek ekologiczny, to przewody kominowe powinny wynosić około dwadzieścia centymetrów średnicy.

Systemy kominowe dwuczęściowy stalowy

Obecnie dostępne są również systemy kominowe dwuczęściowe stalowe. Ten rodzaj systemu kominowego wykorzystywany jest najczęściej do systemu zewnętrznego, a także wypełnienia starego komina.

Zwracając uwagę na te wszystkie aspekty możecie mieć pewność, że wybranie odpowiedniego systemu kominowego wcale nie będzie tak straszne, jak może się wydawać. Przy problemie z wyborem odpowiedniego systemu warto poradzić się specjalisty.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here