Jak kupić mieszkanie w Krakowie

0
598
Jak kupić mieszkanie w Krakowie

Kupno mieszkania w Krakowie może okazać się nie lada wyzwaniem. Chociaż oferty z mieszkaniami na sprzedaż w Krakowie nie są rzadkością, szybko zorientujesz się, że mieszkania rozchodzą się, jak ciepłe bułeczki. Kraków jest bowiem atrakcyjnym miastem, gdzie po trudach dnia codziennego można odpocząć w licznych kawiarniach, parkach, czy na imprezach kulturalnych.

Jak i gdzie szukać mieszkania do kupienia

Gdy po zrewidowaniu swoich dochodów oraz wydatków stwierdzisz: „kupię mieszkanie w Krakowie”, w pierwszej kolejności powinieneś określić swoje potrzeby pod względem:

 • lokalizacji;
 • metrażu;
 • ilości pokoi;
 • rozmieszczenia pomieszczeń;
 • rodzaju budownictwa;
 • bezpieczeństwa;
 • wygody (dostęp do windy, balkonu, piwnicy, garażu, ogrodu);
 • piętra;
 • parkowania;
 • połączeń komunikacji miejskiej;
 • odległości do pracy, szkoły, przychodni.

W ten sposób zaoszczędzisz czas, jaki straciłbyś na oglądaniu mieszkań, które w najmniejszym stopniu nie odpowiadają Twoim potrzebom. Oferty sprzedaży mieszkań w Krakowie znajdziesz w internecie, w lokalnej prasie oraz na tablicach informacyjnych.

Mieszkania w Krakowie możesz szukać, przeglądając zarówno oferty mieszkań na sprzedaż od dewelopera w Krakowie, jak i oferty od osób prywatnych lub pośredników, oferujących mieszkania na rynku wtórnym.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – rynek wtórny

Największą zaletą mieszkań na rynku wtórnym jest ich cena. Przy odrobinie szczęścia można trafić na „perełki”, które właściciele z różnych powodów sprzedają znacznie poniżej ceny rynkowej. Wadą mieszkań na rynku wtórnym jest ich stan. Społeczność na osiedlu może być nieco specyficzna- każdy zna każdego, a nowy lokator, może budzić niezdrowe zainteresowanie.

Dlaczego akurat mieszkania od dewelopera?

Mieszkania od dewelopera to nienaganny stan, nowoczesna technologia oraz młoda społeczność, która dopiero powstaje. Warto potraktować zakup takiego mieszkania w Krakowie jako inwestycję. Gdy nacieszysz się wielkim miastem i wyprowadzisz się ze swoją rodziną w zaciszne miejsce, Twoja inwestycja szybko się zwróci. Stanie się to bez względu na to, czy postanowisz sprzedać mieszkanie, czy będziesz je wynajmował. Decydując się na zakup mieszkania w Krakowie od dewelopera, koniecznie sprawdź opinie w internecie. Zastanawiając się, jaki deweloper w Krakowie jest najlepszy, warto skorzystać z doświadczenia innych. Dobrą opinią cieszy się np. deweloper Super Krak S.A.. Jego oferty znajdziesz na stronie https://www.superkrak.com.pl/. Deweloper Super Krak S.A. ma za sobą tak duże inwestycje, jak Bocianie Gniazdo, Apartamenty Kaskada, Park wodny w Krakowie oraz Hotel Swing. Obecnie ma wolne nowoczesne mieszkania w Krakowie na Nowej Siewnej, które cechują się wysokim standardem oraz różnorodnym metrażem. Z pewnością każdy znajdzie wśród ofert dewelopera coś dla siebie.

Jeśli dobrze przygotujesz się do kupna mieszkania w Krakowie, z pewnością nie będziesz żałował zakupu. Pamiętaj, aby określić swoje potrzeby, cel oraz budżet. Od tego powinna zależeć Twoja decyzja, jakie mieszkanie kupisz oraz od kogo.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here