Jak wybrać najlepszy irygator do zębów?

0
427

O właściwą higienę jamy ustnej dba wiele narzędzi. Korzystamy nie tylko z tradycyjnych szczoteczek do zębów, ale również nici dentystycznych, płynów do płukania jamy ustnej, szczoteczek międzyzębowych, a także irygatorów. Ten ostatni element szczególnie dobrze usuwa płytkę nazębną z trudnodostępnych przestrzeni międzyzębowych. Jak wybrać odpowiedni model? Jakie cechy posiadają najlepsze irygatory do zębów? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest irygator do zębów?

Irygator do zębów to specjalistyczne urządzenie do kompleksowego płukania i czyszczenia jamy ustnej. Ma on zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi płynami do płukania jamy ustnej, ponieważ najlepsze irygatory do zębów używają wysokiego ciśnienia. Zęby zatem mogą być nawet przepłukane zwykłą wodą z kranu, ale oczywiście w tym kontekście sprawdzą się ten specjalne płyny. Irygator wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, dzięki czemu jest w stanie dokładnie usunąć płytkę nazębną i bakterie nawet z trudnodostępnych miejsc. Tego efektu z pewnością nie osiągnęlibyśmy zwyczajnie płucząc usta. Irygator może przy tym stanowić alternatywę dla nici dentystycznych i szczoteczek międzyzębowych albo występować obok nich, uzupełniając ich działanie.

Jakie są najlepsze irygatory do zębów?

W sklepach z artykułami stomatologicznymi można znaleźć różnorodne warianty tego produktu. Najlepsze irygatory do zębów oferują jednak niesamowitą skuteczność i doskonałe parametry. Poszczególne modele różnią się chociażby wielkością, pojemnością zbiornika, ciśnieniem wody, a także sposobem zasilania. Warto w szczególności stawiać na modele niewielkie, kompaktowe, które nie zajmują zbyt wiele miejsca w łazience. Jednocześnie te urządzenia powinny umożliwiać wlanie do nich takiej ilości płynu, która swobodnie starczy na jednorazowe czyszczenie zębów i dziąseł. Często polecane są też klientom wersje z regulacją ciśnienia. Dzięki temu przydają się osobom bez jakichkolwiek zębowych przypadłości, jak i tym o szczególnie wrażliwych zębach i dziąsłach. Z reguły regulacja jest pięcio- lub dziesięciostopniowa.

Kto powinien korzystać z irygatora?

Po najlepsze irygatory do zębów powinny sięgnąć przede wszystkim osoby, posiadające na zębach stały aparat ortodontyczny. Im bowiem szczególnie trudno dbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Dodatkowo to urządzenie da wiele korzyści osobom o szczególnie stłoczonym uzębieniu. U nich bowiem bardzo łatwo zbiera się kamień oraz bakterie, które trudno usunąć przy użyciu tradycyjnej szczoteczki. Najlepsze irygatory do zębów przydadzą się również osobom starszym i młodszym, posiadającym korony, mosty oraz implanty dentystyczne. Irygatory wyjątkowo dobrze dbają o higienę tego typu infrastruktury zębowej. Jednocześnie stomatolodzy polecają irygatory osobom z recesją dziąseł, a więc z odsłoniętymi szyjkami zębowymi i głębokimi kieszonkami dziąsłowymi. Urządzenia te pozwalają im zahamować proces paradontozy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here