Jak wybrać profesjonalny mikrofon?

0
431
mikrofon

Firma Shure powstała w Stanach Zjednoczonych. Jej założycielem był Sidney Shule. W początkowej działalności firma zajmowała się sprzedażą zestawów niezbędnych podczas montażu radioodbiorników. Wszystko zmieniło się jednak z duchem czasu i obecnie w ofercie firmy znajdują się: różnego rodzaju mikrofony, słuchawki, interfejsy czy też systemy bazujące na słuchaniu. Najpopularniejszym mikrofonem jest Shure Super 55. Jest to mikrofon wokalny, innowacyjnie niezwykle dynamiczny. Mikrofon jest połączeniem nowoczesnych technologii. Jego cena oscyluje w granicach 1000 złotych. Mikrofon charakteryzuje się zintegrowanym mocowaniem. Jest to mikrofon stworzony typowo do występów wokalnych. Bardzo często wykorzystuje się tego typu mikrofon do występów na wszelkiego rodzaju imprezach na żywo. Można go także wykorzystać podczas nagrywania. Warto podkreślić, że mikrofon Shure Super 55 posiada bardzo dobrą wkładkę oraz siatkę ochronną.

Czym wyróżnia się firma Shure na tle konkurencji?

Firma Shure przede wszystkim wyróżnia się nowoczesnym złączem, a także typem przetwornika, który jest bardziej dynamiczny. Z reguły mikrofony firmy Shure wyróżniają się lekkością. Ich waga oscyluje, w granicach 700 gram. Każdy mikrofon wyposażony został w samozaciskowy uchwyt, który umożliwia pochylanie się mikrofonu zarówno do przodu jak i do tyłu. Bardzo duża wytrzymałość również wyróżnia mikrofony na tle innych. Warto podkreślić, że bardzo wytrzymała jest odlewana obudowa. To sprawia, że mikrofony są w stanie przetrwać w najbardziej ekstremalnych sytuacjach i niecodziennych warunkach. Częstotliwość sprzętu jest dobrana pod względem wokalu lub mowy. Wkładka wyposażona została w specjalne i antywstrząsowe elementy. Ich zadaniem jest minimalizowanie i pozbycie się drgań przenoszonych poprzez statyw. W mikrofonach tego typu znacznie uwidacznia się także dość wysoki poziom czułości, dzięki czemu dźwięki izolują się spoza osi mikrofonu. Idealnie sprawdzają się w warunkach domowych, tak więc sprawdzą się z pewnością w domowych studiach.

Jakie są zalety sprzętu firmy Shure?

Przede wszystkim zaletą jest możliwość uzyskania studyjnego dźwięku we własnym domu. Użytkownik nie musi być cały czas podłączony do słuchawek, może np. Mieć przerwę od słuchawek i rozmawiać w tle przez wbudowany głośnik. Firma Shure oferuje wiele możliwości. Wiele mikrofonów zostało dodatkowo wyposażonych w specjalne tryby wzmacniające spójną mowę. Nie jest to żadna nowość, że urządzenia firmy Shure są kompatybilne z komputerami. Niemniej jednak jest to ciągle ulepszane na każdej płaszczyźnie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here