Jak wybrać właściwe buty dla dziecka?

0
1104
buty dla dziecka

Dzieci mogą potrzebować nowych butów co 3-4 miesiące. Częstotliwość wymiany butów zależy od tego, jak aktywne jest Twoje dziecko i jak szybko rosną jego stopy.

Wybierając buty dla swojego dziecka, powinieneś zadać sobie następujące pytania:

  • Jak but jest dopasowany?
  • Jak but jest wykonany?
  • Czy typ buta jest odpowiedni dla wieku dziecka?

Odpowiednie dopasowanie.

Zwróć uwagę na długość, szerokość i głębokość buta. Źle dopasowane obuwie dziecięce może powodować szereg problemów zdrowotnych.

Jeśli but ma wyjmowaną wkładkę, wyciągnij ją i poproś dziecko, aby stanęło na niej. Dzięki temu lepiej ocenisz, ile miejsca jest w wybranym modelu obuwia. Powinno być około centymetra przestrzeni pomiędzy palcami dziecka a przodem wkładki.

Jeśli wkładki nie są wyjmowane, poproś dziecko, aby założyło but i nacisnęło stopą na jego przednią część. Powinieneś być w stanie zmieścić czubek palca pomiędzy palcami dziecka a przednią częścią buta.

Sprawdź głębokość buta, aby upewnić się, że czubek buta nie jest zbyt ciasny.

Szukaj butów z zaokrąglonymi noskami, aby palce miały więcej przestrzeni.

Pamiętaj, że buty powinny być wygodne od samego początku. Jeśli nowe buty wymagają „dotarcia”, oznacza to, że albo nie zostały odpowiednio zaprojektowane, albo nie są właściwie dopasowane do stopy Twojego dziecka. Sprawdzaj, czy na stopach dziecka nie ma zaczerwienień lub pęcherzy, co może wskazywać, że potrzebuje ono większych lub szerszych butów.

Zwróć uwagę na konstrukcję buta.

Część górna

Górna część buta dziecięcego może być wykonana ze skóry, płótna lub sztucznych materiałów. Ponieważ stopy dzieci mocno się pocą, górna część ich butów powinna być wykonana z oddychających tworzyw, takich jak siatka lub płótno. Unikaj obuwia wykonanego w całości ze sztucznych materiałów.

Wkładka

Upewnij się, że wkładka jest wykonana z chłonnego materiału. Większość dzieci nie potrzebuje specjalnego podparcia łuku stopy. Wszystkie maluchy poniżej 16 miesiąca życia mają płaskostopie, a łuk wykształca się w pełni dopiero w wieku 6-8 lat.

Podeszwa

Dzieci z reguły są bardzo aktywne, dlatego podeszwa powinna zapewniać dobrą przyczepność do podłoża i posiadać właściwości antypoślizgowe. Ponadto podeszwa jest odpowiedzialna za amortyzację i elastyczność buta. Unikaj bardzo grubych podeszw, mogą one powodować potknięcia i upadki.

Buty dla dzieci w wieku szkolnym.

Styl i dopasowanie butów jest ważne dla dzieci w wieku szkolnym. W tym wieku mogą one wybierać spośród wielu opcji, w tym butów sportowych, sandałów, butów trekkingowych itp. Poszukaj niedrogich, elastycznych, dobrze wentylowanych butów.

Doskonałym wyborem są produkty firmy Clibee. Marka ta wyspecjalizowała się w produkcji obuwia dziecięcego. Buty tej firmy nie tylko charakteryzują się doskonałą trwałością, ale także mają ciekawy, modny design.

Polecamy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here