Jak wybrać wygodne, funkcjonalne i bezpieczne buty zimowe dziecięce?

0
254
buty zimowe dziecięce

Za oknem panuje jeszcze złota jesień, ale trzeba się liczyć z nadejściem chłodniejszych dni. Już teraz warto przygotować garderobę naszych dzieci na przyjście przymrozków i opady śniegu. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiedniego obuwia. Buty zimowe dziecięce muszą być nie tylko wygodne, ale również zapewnić dziecku komfort termiczny.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia?

Dobrze dobrane buty zapewnią naszym maluchom suche i ciepłe stopy, wygodę oraz bezpieczeństwo. Często rodzice decydują się na kupno za dużego obuwia, aby wystarczyło na cały sezon zimowy. Nie jest to dobry rozwiązanie, ponieważ niewłaściwie dobrane buty mogą źle wpływać na rozwój stopy i nie zapewnią dziecku odpowiedniego komfortu. Wkładka kupowanego obuwia powinna być o 8-15 mm większa od stopy naszej pociechy. Warto poprosić dziecko, aby stanęło stopą na wkładce i ocenić czy różnica długości jest odpowiednia. Dodatkowo należy właściwie dobrać buty zimowe dziecięce do tęgości i szerokości stopy.

Jaki rodzaj obuwia wybrać?

Idealne buty nie tylko chronią nasz pociechy przed wilgocią i chłodem, ale również zapobiegają poceniu się małych stóp, zapewniają wygodę i bezpieczeństwo. Aby znaleźć właściwy model należy zwrócić baczną uwagę na kilka szczegółów.

Materiał wykonania

Najlepszy wyborem jest obuwie wykonane z oddychających materiałów, dzięki czemu stópki nie będą się pocić. Dobrym pomysłem jest wybór butów zimowych dziecięcych ze skóry. Innym rozwiązaniem jest zakup obuwia tekstylnego z membraną, czyli bardzo cienką warstwą materiału, która chroni przed wiatrem i wilgocią, ale zapewnia odprowadzanie potu ze środka. Należy pamiętać, że również wyściółka wewnętrzna musi być wykonana z oddychającego materiału.

Podeszwa

Ortopedzi zwracają uwagę, że obuwie dla dzieci nie może być sztywne ani twarde. Zwłaszcza podeszwa powinna być elastyczna i dawać się łatwo zginać. Pamiętajmy, że podeszwa butów zimowych dziecięcych musi być antypoślizgowa.

Wysokość

Idealnie dobrane zimowe obuwie powinno sięgać za kostkę. Taka wysokość zapewni dziecku stabilizację postawy oraz uniemożliwi przedostawanie się śniegu czy wody do wnętrza butów.

Zapięcie

Mamy do wyboru następujące rodzaje zapięć:

  • sznurowadła,
  • rzepy,
  • suwak.

Najlepszym rozwiązaniem są sznurowadła, ponieważ pozwalają one idealnie dopasować obuwie do kształtu stopy. Buty zimowe dziecięce, które są zapinane na rzepy, są wygodniejsze do zakładania dla najmłodszych pociech. Pamiętajmy, że obuwie będzie lepiej dopasowane jeśli rzepów będzie kilka. Warto zdecydować się na buciki, które posiadają dodatkowe suwaki z boku, ułatwiające zakładanie obuwia.

Właściwe dobrane buty zimowe dziecięce nie tylko zapewnią  komfort cieplny i wygodę, ale również zadbają o właściwy rozwój stopy, pomogą  ustabilizować postawę i zagwarantują bezpieczeństwo najmłodszych. Już teraz warto wybrać odpowiednie buty dla naszych dzieci, aby mogły cieszyć się spacerami i zabawą na dworze bez względu na pogodę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here