Jak zdobyć więcej lajków na Instagramie?

0
897
Jak zdobyć więcej lajków na Instagramie

Instagram to platforma społecznościowa, która w ostatnich latach robi niewiarygodną karierę w sieci. Jeszcze do niedawna służyła głównie do publikacji zdjęć – prywatnych lub komercyjnych. Dziś pozwala na prowadzenie szeroko zakrojonych działań marketingowych i nie tylko.

Aby jednak promocja konkretnych osób lub produktów na Instagramie była skuteczna, post promocyjny musi dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. Kolokwialnie mówiąc, musi on zdobyć jak najwięcej lajków. Im bowiem więcej polubień na Instagramie w jak najkrótszym czasie od momentu publikacji zdobędzie nasz post, tym większe jego zasięgi. Jeżeli zatem w krótkim czasie polubi go duża grupa ludzi, to jest spora szansa, że w kolejnych godzinach zobaczy go jeszcze więcej użytkowników. Jak jednak zdobyć te lajki?

Jak zdobyć więcej lajków na Instagramie?

Niektóre zdjęcia, z jakimi spotykamy się na Instagramie osiągają nawet milionowe ilości polubieni. Bywa, że nas to nie dziwi. Są to często zdjęcia znanych artystów, fotografów lub celebrytów. Posty znanych kont zawsze osiągają niewiarygodnie dużo lajków. Bywa jednak tak, że konto nie jest szczególnie popularne, a jakieś konkretne zdjęcie i tak osiąga ogromną popularność. Może być tak, że zdjęcie jest po prostu tak dobre, że promuje się samo, niemniej jednak trzeba pamiętać, iż takich świetnych, oryginalnych zdjęć na Instagramie są całe masy – tłumaczy ekspert polskielajki.pl. Nie wystarczy zatem opublikować fantastycznej fotografii, aby nasze zdjęcie zyskało dużą popularność – będziemy musieli nad tym solidnie popracować. W jaki sposób?

Po pierwsze, nie bez znaczenia jest godzina publikacji. Badania dowodzą, iż zdjęcia publikowane w porze lunchu oraz te umieszczane na Instagramie między godziną 18 a 19 zyskują największą popularność wśród użytkowników serwisu. W tym czasie mamy czas, aby wypić kawę i zerknąć co tam ciekawego u naszych ulubionych instagramerów. Pamiętajmy jednak o tym, że ze względu na różne strefy czasowe na świecie, nasze posty o danej godzinie dotrą tylko do użytkowników zamieszkujących dany region. Jeżeli zatem wyjedziemy na wakacje na drugi koniec świata i chcemy się podzielić wrażeniami z wyjazdu z naszymi obserwującymi, to powinniśmy publikować posty o adekwatnych dla nich a nie dla nas godzinach.

Druga sprawa, to nasza aktywność na Instagramie. Jeżeli nie prowadzimy ekstremalnie popularnego konta, to nie wystarczy, że dodamy zdjęcie i będziemy oczekiwali na aplauz. Sami również musimy lajkować cudze posty. Najlepiej takie o podobnym profilu, istnieje bowiem szansa, że zwrócimy na siebie uwagę nowych użytkowników, którzy zaczną obserwować nasze konto. Instagram lubi wdzięczność. Im więcej klikamy, dodajemy, udostępniamy, komentujemy i obserwujemy, tym większe szanse, że naszych profilach również powstanie takie pozytywne zamieszanie.

Po trzecie – promowanie własnych postów na Instastory. Jest to świetny sposób, aby dotrzeć do nowych użytkowników, ale przede wszystkim, aby zwrócić uwagę naszych fallowersów na dodane przez nas ostatnio treści. Wielu naszych fallowersów poza nami obserwuje ogromne ilości innych kont i nasze nowe zdjęcie może im zwyczajnie umknąć. Udostępniając je jednak na instastory zachęcamy do zapoznania się z nimi. Jeżeli dodatkowo dodamy naklejkę z pytaniem, np. Co o tym sądzisz? To powstają dodatkowe szanse na interakcję z ich strony.

Kupowanie lajków – czy warto?

Mimo naszych szczerych chęci i systematycznej pracy może się zdarzyć, iż nasze posty nie osiągną zadowalającej ilości lajków. Zdarza się również, że działania te zawsze były skuteczne, ale tym razem nie mamy na to czasu. Czy to oznacza, że nasze treści są skazane na zapomnienie? Otóż nie!

Możemy zawsze skorzystać z szerokiej oferty licznie występujących serwisów oferujących sprzedaż lajków. Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę polskielajki.pl, a następnie wybrać opcję – kup Instagram likes. Wybrać zadowalający nas pakiet, opłacić go i gotowe.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here