Jak zorganizować Dzień Dziecka w przydomowym ogródku?

0
46
Domowy plac zabaw dla dzieci

Dzień Dziecka można spędzić na wiele sposobów – niektórzy wybierają się na wycieczkę, inni zapraszają dzieci na lody, a pozostali chętnie spędzają czas we własnym przydomowym ogródku. Jeśli trzecia opcja wydaje się atrakcyjna, warto dobrze przygotować całe wydarzenie tak, aby najmłodsi czerpali z niego radość. W jaki sposób zorganizować Dzień Dziecka w ogródku?

Domowy plac zabaw, czyli idealny prezent na Dzień Dziecka

Kolejna zabawka, książka albo gra? Nic z tych rzeczy – idealnym prezentem dla każdego dziecka będzie przydomowy plac zabaw, który będzie mieścił się w ogrodzie. Aby go urządzić, nie trzeba wiele, natomiast posłuży nam przez wiele kolejnych sezonów. Podstawowym akcesorium jest oczywiście huśtawka ogrodowa. Dla młodszych dzieci idealnym rozwiązaniem będzie model kubełkowy, jednak jeśli chcemy zainwestować na lata, wybierzmy model bocianie gniazdo. Dla starszych dzieci ciekawym rozwiązaniem będzie huśtawka wieloosobowa, z której równie dobrze mogą korzystać dorośli. Jak widać, huśtawka na plac zabaw niejedno ma imię, a jej wybór zależy tak naprawdę od wieku dziecka. Przestrzeń do zabawy warto wyposażyć w piaskownicę – dobrze, aby był to model osłonięty od słońca albo zamykany. Wielu rodziców decyduje się również wstawić do ogrodu zjeżdżalnię, której wielkość również powinna być dopasowana do dziecka, a zwłaszcza jego wzrost i wagi. Ciekawą opcją okazuje się mini domek, ale jest on świetną zabawką jedynie dla młodszych dzieci.

Jak zorganizować Dzień Dziecka w przydomowym ogrodzie?

Jeśli zdecydujemy się urządzić w ogrodzie przydomowy plac zabaw, scenariusz Dnia Dziecka napisze się sam. Maluchy z pewnością będą do późnych godzin wieczornych testować możliwości nowych zabawek. Niemniej jednak warto uświetnić ten dzień, dbając o:

  • smaczne przekąski,
  • wspólne gry i zabawy,
  • kreatywne lub sportowe zabawy,
  • dodatkowe atrakcje, na przykład w postaci pokazu baniek mydlanych.

W kontekście przekąsek postawmy na smaczne, ale zdrowe produkty, na przykład domowe lody przygotowane ze świeżych owoców albo owocowe koktajle. Możemy również przygotować gofry z domową bitą śmietaną i owocami. Zadbajmy o wspólnie spędzony czas, na przykład grając w piłkę, organizując konkurs skoków w dal czy testując zestaw do mini golfa. Dobrym rozwiązaniem będzie również budowanie z piasku – konkurs na największą babkę to już klasyk wśród rodzin. Dzieci ucieszą się również z dodatkowych atrakcji, na przykład pokazu baniek mydlanych czy wspólnej wycieczki rowerowej.

Impreza dla dzieci w ogrodzie

Dzień Dziecka to również dobra okazja do tego, aby zorganizować dzieciom imprezę w gronie przyjaciół. Świetnie sprawdzi się do tego nasz ogród, który wyposażymy w plac zabaw. Warto również wstawić do niego hamak ogrodowy, w którym dorośli będą mogli odpocząć wraz z pociechami. Organizacja imprezy to już znacznie większe przedsięwzięcie, ale radość dziecka rekompensuje cały trud. Zaplanujmy meny, ciekawe rozrywki, ale też pozostawmy dzieciom trochę wolnego czasu na wspólną zabawę. Najlepsze scenariusze piszą oczywiście najmłodsi, dlatego warto pozwolić dać upust ich wyobraźni. Dobrym pomysłem są konkursy, w których będzie można wygrać jakieś drobne nagrody. Zachęcają do rywalizacji, a jednocześnie jest przy nich mnóstwo śmiechu. Imprezę z okazji Dnia Dziecka zaplanujmy z pewnym wyprzedzeniem, a na wypadek niepogody zorganizujmy maluchom wodoszczelne namioty, w których będą mogły spędzić wspólnie czas. Wykorzystajmy fakt, iż w tym roku 1 czerwca przypada w sobotę, bawiąc się wspólnie z innymi.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here