Jak zrobić pranie bezpieczne dla alergika?

0
465
Jak zrobić pranie bezpieczne dla alergika

Objawy alergii potrafią być naprawdę dokuczliwe. Aby możliwie się przed nimi uchronić warto stosować się do podstawowych zasad, które umożliwią nam utrzymanie czystego i wolnego od uciążliwych alergenów domu. Jak zminimalizować szanse na uczulenie? Jak odpowiednio prać tkaniny? Podpowiadamy w artykule!

Stosuj hipoalergiczne środki piorące

Hipoalergiczny – czyli jaki? Terminu tego używa się do określenia artykułów, tkanin i produktów, w których ryzyko powstania alergii jest możliwie zminimalizowane. To właśnie takie produkty przeznaczone są dla alergików, osób mających wrażliwą cerę oraz dzieci. Środki te wyróżnia między innymi ich skład – w przypadku detergentów dotyczy to wykluczenia silnych związków chemicznych, substancji uczulających, a także kompozycji zapachowych. Aby przeprowadzić bezpieczne pranie powinniśmy przed zakupem dokładnie przeczytać zalecenia i informacje o wykorzystanych do produkcji składników i wybierać te, które są możliwie łagodne. Jest to istotne również dlatego, że groźne chemikalia mogą unosić się w powietrzu na długo po skończeniu prania, ale także po wykorzystania proszku. 

hipoalergiczny płyn do prania Mr. ZIGGI

Pamiętaj o regularnym praniu

Tylko częste czyszczenie tkanin, regularne odkurzanie i wietrzenie są w stanie zapewnić dobrej jakości powietrze. Jednym z najczęstszych alergenów są roztocza, czyli małe pajęczaki żywiące się martwym naskórkiem ludzkim. Znajdują się między innymi w kocach, dywanach, materacach, pluszowych zabawkach, podłożach łóżek i pościeli. Objawy świadczące o alergii na roztocza to zatkany nos i katar, zwłaszcza nocą, czy też podrażnienie oczu – szczególnie na jej wystąpienie narażone są dzieci. Regularne pranie znacznie minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków uczulenia, szczególnie kiedy przeprowadzane jest w hipoalergicznym i dezynfekującym środku.

Dezynfekuj

Prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja może odgrywać niezwykle ważną rolę w zapobieganiu reakcjom alergicznym. To dzięki niej pozbywamy się z materiałów wszelkich zanieczyszczeń, grzybów, bakterii itp. Środki na roztocza kurzu domowego powinny mieć łagodny i dobrze przemyślany skład – tak, aby w przypadku niedokładnego wypłukania tkaniny nie spowodować podrażnień. Dodatkowo, dobrze jest zwrócić uwagę na temperaturę, w której dokonuje się pełne odkażanie. Większość środków umożliwia przeprowadzenie tego procesu jedynie w bardzo wysokiej temperaturze (nawet 90 stopni Celsjusza). Dezynfekcja termiczna może jednak niekorzystnie wpłynąć na kondycję i strukturę materiału poprzez wypłukiwanie koloru oraz osłabienie włókien. 

alergia na roztocza pranie

Bezpieczne dla alergika pranie – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Każdy, kto miał do czynienia z alergią wie, że jest to niezwykle uciążliwa przypadłość. Regularne pranie w odpowiednio dobranym środku jest niezastąpione. Niestety, wiąże się ono z zanieczyszczeniem środowiska oraz wysokimi kosztami. Postarajmy się wybierać środki, które łączą w sobie hipoalergiczność, przeprowadzenie dezynfekcji w temperaturze zwykłego prania, łagodny i nieszkodliwy dla środowiska skład oraz skoncentrowaną formułę. Wszystkie te wymagania spełniają produkty piorące Mr. ZIGGI – to właśnie dzięki temu są doskonałym wyborem dla alergików, dzieci oraz osób z podatną na podrażnienia skórą. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here