Jaki odkurzacz do domu, w którym są małe dzieci? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

0
1157
Dziecko i odkurzacz

Wśród mnóstwa różnych modeli odkurzaczy z całym ogromem akcesoriów i funkcji czasami trudno odnaleźć odpowiedni model. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy jednym z domowników jest małe dziecko. W końcu nie można lekceważyć odkurzania, kiedy maluch bawi się na podłodze albo pełza czy raczkuje. Jak jednak w gąszczu ofert odszukać tę właściwą? Razem z ekspertami Zelmer podpowiadamy, czym się kierować, szukając odkurzacza do domu, w którym jest małe dziecko.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego częste odkurzanie, kiedy w domu są małe dzieci, jest takie istotne,
  • na jakie cechy warto zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz do domu z małymi dziećmi.

Troska o czystość to tylko jeden z kilku powodów, dla których warto zainwestować w dobry odkurzacz do domu, w którym są małe dzieci. W jaki sposób wybrać ten najlepszy? Podpowiadamy!

Odkurzacz a dziecko – czy odkurzanie rzeczywiście jest tak istotne?

Odkurzanie podłóg, ścieranie kurzu z mebli i dekoracji to kwestia nie tylko lepszej estetyki, ale też zdrowia i dobrego samopoczucia. Powietrze unoszące się w domach i mieszkaniach jest niestety dużo mniej czyste, niż Ci się wydaje. Prawda jest taka, że aż roi się w nim od roztoczy, sierści Twojego pupila, pleśni, wirusów i bakterii. Wszystkie te zanieczyszczenia mogą powodować choroby i przyczyniać się do pogarszania samopoczucia Twojego i Twojej rodziny. Najbardziej uciążliwe są one jednak dla alergików – często przyczyniają się do nasilenia objawów uczulenia, takich jak katar, łzawienie czy trudności w oddychaniu.

To dlatego tak ważne jest regularne odkurzanie podłóg dobrym odkurzaczem, zwłaszcza gdy w domu mieszkają małe dzieci. Warto też często przecierać podłogę na mokro, aby uniknąć unoszenia się cząsteczek kurzu w powietrzu.

Dziecko i odkurzacz: jaki model wybrać do domu, w którym mieszkają maluchy?

W trakcie poszukiwań odpowiedniego odkurzacza warto rozważyć wybór odkurzacza bezworkowego – zarówno tego z pojemnikiem na kurz, jak i z filtrem wodnym. Takie modele są uznawane za najbardziej higieniczne: worek nie rozerwie się przy wyciąganiu, a pojemnik na kurz można łatwo opróżnić i umyć, ograniczając kontakt z alergenami. Na jakie jeszcze cechy i parametry należy zwracać uwagę, wybierając najlepszy odkurzacz do domu, w którym są małe dzieci? Podpowiadamy:

  • Odpowiedni filtr – jeśli w domu mieszka małe dziecko, warto zainwestować w odkurzacz z filtrem HEPA. Filtry tego typu wychwytują nawet bardzo małe zanieczyszczenia i zatrzymują je wewnątrz urządzenia, co świadczy o ich wysokiej skuteczności. Co więcej, stosuje się je nie tylko w odkurzaczach, ale też w oczyszczaczach powietrza.
  • Ciche działanie – cichy odkurzacz to prawdziwe wybawienie dla rodziców niemowląt i małych dzieci, które wciąż potrzebują drzemek za dnia. Momenty, w których maluch śpi, często są jedynymi chwilami w ciągu dnia, kiedy masz czas na ogarnięcie mieszkania. Głośny odkurzacz może wybudzić Twojego szkraba nawet z najgłębszego snu, dlatego warto poszukać modelu, który generuje hałas mniejszy niż 70-80 dB.
  • Wysoka klasa energetyczna – nawet najcichszy odkurzacz nie będzie wystarczająco dobry, jeśli nie jest energooszczędny.Częste odkurzanie w domu, w którym mieszka małe dziecko, zwłaszcza pełzające czy raczkujące, to przecież podstawa! Dobrze więc, aby odkurzacz odznaczał się wysoką klasą energetyczną. Wybieraj urządzenia oznaczone klasą energetyczną A (A, A+, A++, A+++) – używanie takiego odkurzacza, nawet codzienne, nie podniesie znacząco Twoich rachunków za prąd.
  • Odkurzacz bezprzewodowy – warto rozważyć jego zakup ze względu na brak kabla, o który dziecko może się potknąć. Niweluje to też możliwość odłączenia przez dziecko odkurzacza od prądu i zabawy gniazdkiem.

Poszukiwanie najlepszego odkurzacza do domu, w którym mieszka małe dziecko, to nie lada wyzwanie. Sprawdź ofertę odkurzaczy Zelmer i wybierz model dla swojej rodziny!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here