Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

0
276
Jakie krzesełko do karmienia wybrać

Krzesełko do karmienia to świetnie rozwiązanie zarówno w przypadku dzieci, które są jeszcze karmione przez rodziców, jak i tych bardziej samodzielnych, przyzwyczajanych do spożywania posiłków przy wsparciu metody BLW (Baby led weaning/Bobas lubi wybór – odstawianie dziecka od produktów mlecznych, przy zapewnieniu mu wyboru dotyczącego rodzaju i ilości spożywanych pokarmów). Maluch znajduje się w siedzącej pozycji, zdrowej podczas posiłku – i odpowiednio stabilnej. Na rynku jest jednak spory wybór takich gadżetów, warto zatem zastanowić się, który z nich będzie idealny. Jakie krzesełko do karmienia kupić, by dziecku było jak najwygodniej, a maluch pozostawał bezpieczny? Podpowiadamy!

Od kiedy stosować krzesełko do karmienia?

Zdecydowana większość modeli krzesełek do karmienia jest przystosowanych do potrzeb dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. W związku z tym wprowadza się je zwykle u maluchów między czwartym a ósmym miesiącem życia. Nie sposób wskazać konkretnego momentu, ten jest bowiem uzależniony od indywidualnego tempa rozwoju niemowlęcia. Jak wiadomo, gdy jedno dziecko już zaczyna chodzić, ale jeszcze nie powiedziało pierwszego słowa, inne wciąż raczkuje, za to radośnie woła „mama” i „tata”. Każdy maluch rośnie w swoim tempie!

Jednocześnie warto mieć na uwadze fakt, że rozszerzanie diety maleństwa zaczyna się około czwartego miesiąca życia. A to właśnie idealny moment na krzesełko do karmienia dziecka, by podawanie różnego rodzaju produktów było wygodniejsze i dla rodzica, i samego malucha. Szczególnie że istotnym elementem owego rozszerzania jest zapoznawanie niemowlaka z teksturą warzyw, kaszek czy flipsów – przyda mu się zatem półeczka, na której będzie mógł je swobodnie obracać i rozbijać palcami. Gdy zatem chcesz już rozpocząć rozszerzanie diety, ale Twoja pociecha nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć, możesz zdecydować się na krzesełko do karmienia dla dziecka, które nie siedzi. Są one przeznaczone dla maluchów od czwartego miesiąca życia. Duży wybór modeli znajdziesz m.in. na stronie: https://www.51015kids.eu/dziecko/akcesoria-dzieciece/karmienie/krzeselka-do-karmienia

Jakie krzesełko do karmienia będzie najlepsze? Rodzaje

O pierwszym rodzaju krzesełek wspomnieliśmy w poprzedniej części artykułu – to modele przystosowane do potrzeb dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć. Łączą cechy krzesełka i leżaczka, umożliwiając pełną regulację siedziska. Są też wyposażone w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które utrzymują malucha w bezpiecznej pozycji siedzącej przez cały czas karmienia oraz zabawy jedzeniem.

Dla starszaków godne uwagi są krzesełka do karmienia na kółkach, można je bowiem łatwo przetransportować z jednego pomieszczenia do drugiego – również z siedzącym maluchem. Przy wyborze takiego modelu warto jednak zwrócić uwagę na to czy jest wyposażony w blokadę kółek, tak, by całość nie ruszała się podczas karmienia lub chwilowego odwrócenia uwagi od dziecka.

Dużą popularnością cieszy się również krzesełko do karmienia 3w1. Jego największą zaletą jest wyjątkowa uniwersalność, w jednym produkcie zyskujesz bowiem:

 • fotelik dla niesiedzącego niemowlaka z trój- lub pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa,
 • krzesełko do karmienia – zwykle z regulacją wysokości
 • oraz booster do zwykłego krzesła, czyli specjalną uprząż, przy pomocy której możesz przypiąć fotelik do krzesła w restauracji czy u znajomych, zmieniając je w stabilne miejsce do karmienia.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając krzesełko do karmienia dziecka?

Najlepsze modele będą jednocześnie krzesełkami rosnącymi, czyli dopasowane do potrzeb dzieci w każdym wieku, np. od 6. miesiąca do 5. roku życia. Takie mebelki kosztują zazwyczaj więcej od standardowych wersji, nie trzeba ich jednak po kilku miesiącach wymieniać na nowe, co ostatecznie przekłada się na sporą oszczędność.

Decydując się na takie rozwiązanie, najlepiej będzie postawić na metalowe lub drewniane krzesełko do karmienia dziecka. Jest bowiem odpowiednio wytrzymałe; nóżki czy oparcie wykonane z tworzywa sztucznego może się ułamać przy przypadkowym uderzeniu. Drewno i metal są natomiast bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a wykonane z nich meble służą zwykle przez lata.

Wybierając krzesełko, zwróć również uwagę na wyposażenie dodatkowe, które zadba o komfort malucha oraz ułatwi karmienie. Do najciekawszych funkcji i cech należą:

 • możliwość obracania siedziska,
 • regulacja siedziska,
 • regulacja wysokości,
 • regulacja tacki,
 • łatwość czyszczenia,
 • możliwość odpięcia tacki,
 • antypoślizgowa podkładka pod nóżki,
 • miękkie podłokietniki.

Artykuł sponsorowany.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here