Jakie są największe zalety pracy w ochronie?

0
1044
praca w ochronie

Zatrudnienie na stanowisku pracownika ochrony, w zależności od charakteru i miejsca pracy, najczęściej wiąże się z zabezpieczeniem mienia na obszarze wybranego obiektu oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem przebywających na jego terenie osób. Praca w ochronie na stanowisku ochroniarza czy portiera nie jest zajęciem wymagających wysokich kwalifikacji. Zwykle wystarczy podstawowa znajomość obsługi systemów alarmowych, ewentualnie systemu monitoringu.

Legalne i łatwo dostępne zajęcie dla niemal każdego

Ze względu na dużą różnorodność dostępnych stanowisk, zatrudnienie w branży ochroniarskiej to dobra opcja dla każdego, kto szuka niewymagającej pracy gwarantującej stabilność zatrudnienia, z opcją awansu. W przypadku najniższych stanowisk związanych z fizyczną ochroną obiektów praca w ochronie nie wiąże się z koniecznością posiadania wysokich kwalifikacji. Nie trzeba znać języka obcego, obsługiwać skomplikowanych urządzeń czy maszyn. Zwykle wystarczy podstawowa umiejętność obsługi sprzętu komputerowego, a po dodatkowym szkoleniu, systemów alarmowych czy systemów monitoringu. Zaletą takiej pracy jest również łatwość jej znalezienia. Praktycznie w każdym większym mieście bez trudu można znaleźć pracę w zawodzie ochroniarza, zwłaszcza na podstawowe stanowiska, które nie wymagają uzyskania specjalnych pozwoleń na broń czy konieczności odbywania dodatkowych szkoleń.

Praca zmianowa z nadgodzinami

Jako zaletę pracy w ochronie, przynajmniej w odniesieniu do pewnej grupy osób, uznać należy jej zmianowość. Decydując się na pracę w tej branży, można pracować zarówno w dzień, jak i w nocy, w zależności od własnych preferencji. Sporą zaletą jest także możliwość pracy w nadgodzinach, co zwykle wiąże się z możliwością znacznego zwiększenia swoich zarobków. Najlepiej płatne są nocki oraz praca w święta. Praca w ochronie może być zatem dobrą propozycją dla osób samotnych, bez zobowiązań, a także dla osób starszych, które szybciej przeszły na emeryturę i chcą sobie dorobić. Dzięki możliwości wypracowania wielu nadgodzin, nawet pracując na podstawowym stanowisku, można zarobić znacznie więcej, niż wynosi pensja minimalna.

Za największe auty pracy jako ochroniarz uznać należy jej dostępność oraz łatwość podjęcia zatrudnienia. Na podstawowych stanowiskach pracować może praktycznie każdy, nawet osoby z niskimi kwalifikacjami, w starszym wieku czy osoby niepełnosprawne (tylko w określonych sytuacjach). To stabilna praca z możliwością łatwego awansu, jeśli tylko wyrazi chęć do podnoszenia kwalifikacji. Dzięki nadgodzinom to również praca nieźle płatna, zwłaszcza że nie wymaga posiadania specjalistycznych umiejętności.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here