Kanały TV dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze paczki tematycznej?

0
1183
Kanały TV dla dzieci

Dziś mamy wiele możliwości dostępu do różnych programów – tradycyjna telewizja przez Internet dostępna na bezprzewodowym dekoderze, VOD, YouTube i inne opcje sprawiają, że liczba filmów, seriali, wydarzeń sportowych czy koncertów może wydać się przytłaczająca. Jednak w przypadku programów dedykowanych dzieciom, tradycyjne kanały telewizyjne wydają się nadal najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Jak wybrać najlepsze z nich? Podpowiadamy w naszym artykule.

Kanały TV dla dzieci – czemu nadal są najlepsze?

Kanały TV dla dzieci nadal stanowią optymalny wybór, gdy szukamy źródła bajek czy programów edukacyjnych dla najmłodszych. Powodów jest kilka. Po pierwsze – treści w nich emitowane są sprawdzane pod kątem zawartości. Stacja telewizyjna ponosi odpowiedzialność za emitowane programy, więc możemy być pewni, że maluch nie trafi na bajkę, która np. będzie zawierała sceny przemocy nieodpowiednie dla jego wieku. Po drugie – reklamy dostosowywane są do wieku widza. Jeśli włączymy dziecku bajkę w nieznanym serwisie internetowym, nie mamy gwarancji, że w jej trakcie nie pojawią się nieodpowiednie reklamy. Klasyczna telewizja przez Internet, dostępna na dekoderze bezprzewodowym lub tradycyjnie, po podłączeniu kabla antenowego jest więc dobrym wyborem. Poza tym kanały TV dla dzieci dostosowują swoją ramówkę do konkretnych grup wiekowych, umożliwiając rozwój naszych pociech.

Jeśli nasze dziecko lubi spędzać czas przed telewizorem, najlepiej zdecydujmy się na zakup dodatkowej paczki tematycznej z kanałami dla dzieci. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej usługi?

Jak wybrać najlepszą paczkę tematyczną z kanałami dla dzieci?

Najlepsza paczka z kanałami telewizyjnymi to zawsze taka, która najlepiej odpowiada potrzebom – w tym wypadku potrzebom dziecka. Gdybyś wybierał paczkę z kanałami sportowymi, czym byś się kierował? Ulubioną dyscypliną? Preferowaną ligą? A może transmisjami z bardziej egzotycznych dyscyplin, których nie znasz, ale chętnie byś poznał? Potrzeby są różne i dotyczy to także dzieci. Jeśli dziecko jest już nieco starsze, porozmawiaj z nim chwilę o jego ulubionych programach, stacjach telewizyjnych, bajkach czy serialach, a następnie sprawdź, które kanały TV je emitują i z której paczki tematycznej twoje dziecko będzie najbardziej zadowolone.

Warto też postawić na walory edukacyjne. U małych dzieci programy telewizyjne mogą wzbudzać ciekawość, uczyć ich podstawowych kolorów, dźwięków, liczb. Trochę starszym dzieciom mogą się spodobać dedykowane im programy edukacyjne, uczące o otaczającym ich świecie. Jeśli nie znasz tytułów takich programów, przejrzyj ramówkę wybranych kanałów TV i dowiedz się, czego możesz po nich oczekiwać, by dokonać bardziej przemyślanego wyboru.

Bez względu na to, jaką telewizję wybierzesz (czy będzie to tradycyjna telewizja przez Internet z paczką tematyczną kanałów TVczy kanał w serwisie YouTube), pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, co ogląda twoje dziecko i dbać o jego zrównoważony rozwój.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here