Karma dla psa Royal Canin – czy warto się na nią zdecydować?

0
2162
Karma dla psa Royal Canin

Sucha karma dla psa może być podawana pupilowi zarówno jako posiłek podstawowy, jak również w ramach urozmaicenia domowej, rozliczonej diety. Istotne jest natomiast, aby wybierać karmy pożywne, jakie dadzą psu zarówno energii, jak również potrzebnych elementów wzmacniających. Dużo dobrym wyjściem dla naszego psa może wykazać się karma dla psa Royal Canin, którą to możemy wybrać odpowiednio dla naszego pupila. Jednak musimy wiedzieć czym kierować się jeżeli dla naszego psa wybierany odpowiednią karmę.

Karma dla psa Royal Canin i jej skład

Na czołowym miejscu w składzie odnajdziemy mięso oraz produkty uboczne powstawania zwierzęcego. To skupienie białka oraz tłuszczu. Wytwórca nie dostarcza danych, jakie mięso znajduje się w składzie. Pod ową nazwą mogą mieścić się także mięsne odpady z ubojni, jak np. skóra, sierść lub pióra. Pamiętajmy także, że świeże mięso w ponad połowie składa się z wody. Podczas uprawy, woda jest wyeliminowana, natomiast masa mięsa się zmniejsza. Kolejne miejsce to zboża. Zapewnią one siłę oraz włókna żywnościowe. Prócz tego nie mają za wielu wartości wzmacniających. W Royal Canin zdrowe oraz dobrze rozliczone żywienie psa pozyskało kolejny wymiar. W każdym kawałku karmy znajduje się blisko 50 elementów wzmacniających wspierających dobre działanie czy rozwój systemu. Jednymi spośród najistotniejszych wartości karmy jest jej strawność i smakowitość. Royal Canin od lat, w oparciu o współpracę m.in. z lekarzami weterynarii, hodowcami lub groomerami, sprawdza indywidualne oczekiwania naszych pupili.

Czy ważny jest dobór karmy pod kątem rasy?

Karma dla psa Royal Canin, jest profesjonalnie stworzona na bazie rasy. Natomiast przeważnie rozbieżności między karmą dla psa rasowego natomiast dla dużych lub małych ras dotyczą wielkości oraz formatu krokietów. Nie jest to całkowicie bez uzasadnienia, bowiem pies jaki może z łatwością otrzymać swój posiłek chętniej będzie go jadł. Trudno, aby buldogi, jakie mają wysuniętą szczękę do przodu jadły karmę dla psów o odpowiednich pyskach. Taki posiłek jest dla nich cięższy do przyjęcia oraz pogryzienia, co przekłada się na jakość wchłaniania.

Karma dla Psa Royal Canin – czemu należałoby się na nią zdecydować?

Karma ta pojawia się szczególnie w specjalistycznych sklepach zoologicznych, obok karm proponowanych poprzez żywieniowców weterynarii, ma zwiększoną gęstość energetyczną, zapewniając posiadaczom czworonogów dawanie im pokarmów w mniejszych ilościach. Należałoby pamiętać, iż włókna (lub suszone wysłodki buraczane w karmie) mogą dawać równowagę w wypróżnianiu się u psów, jednak mogą także służyć mikroflorze jelit za jedzenie. Zawarte w tym posiłku dla małych psów prebiotyki wspomagają zachowanie odpowiedniej mikroflory. W produkcji karmy stosowane są jedynie białka najdoskonalszej klasy, dopasowane do specyficznych potrzeb konkretnego psa. Dokładna specyfikacja sprzyja wspomaganiu dobrego procesu rozpuszczania. Karma zawiera wysokostrawne białka (L.I.P.), natomiast kombinacja prebiotyków oraz włókna pokarmowego pomaga zapewnić stabilność flory bakteryjnej oraz dobrą konsystencję stolca.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here