Kolumna prysznicowa z termostatem – dla kogo przeznaczona?

0
543
Kolumna prysznicowa z termostatem

Współczesny rynek z wyposażeniem łazienek oferuje nam wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich są kolumny prysznicowe z baterią termostatyczną w zestawie. Rodzi się pytanie, czy jest to propozycja, z której warto skorzystać? Czy nie stanowi przypadkiem „przerostu formy nad treścią”?

Kolumna prysznicowa bez termostatu

Bateria wyposażona w jeden uchwyt lub pokrętło, którym reguluje się intensywność strumienia wody oraz temperaturę – to cechy charakterystyczne dla baterii prysznicowej bez funkcji termostatu. Dla uzyskania ciepłej wody wymaga przekręcenia pokrętła zgodnie ze wskazaniem. Kolumny prysznicowe z klasyczną baterią są dość problematyczne, albowiem ich uchwyty do regulacji wody są bardzo czułe. Co to oznacza? Mianowicie fakt, że szybko można uzyskać wodę, która nie spełni naszych oczekiwań termicznych.

Z termostatem

Są osoby, dla których ciągłe kręcenie pokrętłami do ustawiania wody jest po prostu problematyczne i odbiera przyjemność z codziennej kąpieli. Z myślą o nich zaprojektowano baterię termostatyczną, która posiada umiejętność utrzymania zadanej temperatury – bez konieczności nieustannej regulacji. Dzieje się tak za sprawą specjalnych układów sterujących, które tak mieszają ciepłą wodę z zimną, aby uzyskać zadaną przez użytkownika temperaturę. Co ważne, ów mieszanie wody odbywa się szybko i w sposób cichy. Kolumna prysznicowa z baterią termostatyczną to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które nie mają wystarczającej cierpliwości do regulowania temperatury, a także dla dzieci i pacjentów z pewnymi ograniczeniami ruchowymi.

Inwestycja godna rozważenia

Za wygodę niestety trzeba zapłacić. W związku z tym należy liczyć się z tym, że kolumna prysznicowa z baterią termostatyczną w zestawie będzie odpowiednio droższa od klasycznych odpowiedników. Jest to jednak wydatek, który szybko się zwróci. Wchodząc pod prysznic mamy ustawioną idealną temperaturę wody – bez konieczności jej kręcenia i wielokrotnego regulowania optymalnej wody, co oczywiście wpływa na oszczędność czasu, jak i pieniędzy.

Kolumna prysznicowa z termostatem – dla kogo przeznaczona?

Zakup takiej baterii jest w sposób szczególny polecany dla osób, u których dochodzi do nagłych i nieoczekiwanych zmian ciśnienia czy temperatury wody. Montaż kolumny z termostatem skutecznie wyeliminuje ten problem, zapewniają przyjemność kąpieli – na najwyższym poziomie. I to niezależnie od ilości urządzeń pobierających wodę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here