Kupujemy otulacze niemowlęce

0
218
otulacze bambusowe

Wraz z narodzinami dziecka rodzice muszą nabyć dla niego odpowiedniej jakości akcesoria pozwalające wygodnie i bezpiecznie opiekować się nim. Spośród ogromnej ilości rzeczy z całą pewnością wymienić trzeba otulacz niemowlęcy. Czym on jest i z jakiego powodu jest tak ważny w opiece nad dzieckiem? Na koniec dowiedzieć się jeszcze trzeba, jak się go powinno wybierać.

Czym są otulacze dla noworodków?

Otulacz to po prostu specjalna chusta, która wykonana jest z bezpiecznej dla dziecka tkaniny. Celem stosowania otulacza jest ścisłe okrycie nim dziecka, żeby jego rączki oraz tułów były ciasno złączone, a jednocześnie, żeby malec miał swobodę ruchów nogami.

otulacz dla niemowląt

Oczywiście otulacze mogą być stosowane nie tylko w domu, lecz z powodzeniem mogą być wykorzystywane także na zewnątrz. Wyposażone są w zapięcia ułatwiające opiekę nad dzieckiem, a także mogą służyć jako kocyk.

Czy warto kupić otulacz?

Wielu rodziców kompletując wyprawkę dla dziecka zastanawia się, czy jest sens kupować otulacz. Okres przed narodzinami dziecka pełen jest ogromnych wydatków, które trzeba ponieść na łóżeczko, wózek czy też fotelik samochodowy, a otulacze dla niemowlaków wydają się mało potrzebne i zwyczajnie nieekonomiczne. Czy faktycznie tak jest? A może jednak warto taki otulacz zakupić?

otulacze

Jak każdy rodzic posiadający już nieco starsze dziecko przyzna, otulacz to jeden z najlepszych zakupów, jaki można poczynić. Wiedzieć bowiem trzeba, że posiada on naprawdę silne działanie uspokajające i relaksujące malucha. Dzięki temu, że ściśle otula dziecko, czuje się ono jak w łonie matki. Powoduje to, że staje się spokojniejsze i łatwiej zasypia. Otulacz sprawia również powstanie u dziecka silnego poczucia bezpieczeństwa, co umożliwia mu np. zasypianie w nowych miejscach. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzieci miewają z tym naprawdę duże problemy.
Wspomnieć jeszcze trzeba, że otulacz ma naprawdę kolosalne zalety czysto praktyczne. Ułatwia on zmianę dziecku pieluszki, umożliwia wychodzenie z malcem na powietrze, a także może służyć jako kocyk w foteliku samochodowym.

Na co zwracać uwagę wybierając otulacz dla dziecka?

Jak więc widać po powyższym opisie, otulacze niemowlęce to naprawdę bezcenny dodatek do codziennej opieki nad dzieckiem. Pozwalają uniknąć wielu problemów, frustracji i ogromnego stresu, które mogą towarzyszyć opiece nad dzieckiem. Żeby jednak można było wykorzystać wszystkie korzyści płynące z otulaczy, a także bezpiecznie je użytkować trzeba wiedzieć, na co należy zwracać uwagę podczas ich kupowania.

otulacze niemowlece

Na początek dowiedzieć się trzeba, jak należy określać rozmiar otulaczy. Na rynku dostępne są one w wielu rozmiarach, które dopasowane są do wieku dziecka. Warto więc na opakowaniu przed zakupem sprawdzić, do jakiego wieku określił je producent.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest zapięcie otulacza. Jeśli ma to być model używany tylko w domu, zapięcie nie jest wymagane i otulacz może być po prostu składany i odpowiednio zawijany na dziecku. Jeśli jednak będzie on użytkowany zewnętrznie, wtedy lepiej zdecydować się na zapięcie, co zabezpieczy dziecko przed przypadkowym rozwinięciem się otulacza i narażeniem malucha na zimno. Bardzo ważne jednak w tej sytuacji jest to, aby zapięcie było w formie suwaka, ponieważ rzepy mogą podrażnić bardzo delikatną dziecięcą skórę.

otulacz muslinowy

Na sam koniec trzeba oczywiście mieć na uwadze także to, aby otulacz był wykonany z dobrego i bezpiecznego materiału. Szczególnie mocno poleca się w tym wypadku bawełnę, która jest całkowicie bezpieczna dla skóry dziecka, jest miła w dotyku, a w dodatku jest bardzo przewiewna, a jednocześnie ciepła. Oznacza to, że malec będzie odczuwał wysoki komfort termiczny bez ryzyka zapacania się jego skóry.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here