Kurs dietetyka – szansa na podniesienie kwalifikacji i zarobków

0
431
Kurs dietetyka

Coraz więcej osób chce zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie zawsze po to, by schudnąć, ale też ze względów zdrowotnych, czy po prostu po to, by lepiej się czuć. To powoduje, że dietetycy nie mogą narzekać na brak pracy. Samodzielne układanie jadłospisu wcale nie jest takie proste, dlatego pomoc specjalisty w tym względzie jest nieoceniona. Jak zostać dietetykiem? Co zrobić, żeby podnieść swoje kwalifikacje w tej dziedzinie?

Roczny kurs dietetyki – zostań specjalistą od układania diet

Dietetyk to profesja, która od kilku lat znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o możliwości zatrudnienia, jak i wysokość zarobków. Kurs dietetyka to sposób na zdobycie zawodu, ale też szansa na podniesienie lub rozszerzenie posiadanych kwalifikacji. Zawód dietetyka można wykonywać samodzielnie, jednak wiedza z tej dziedziny będzie również świetnym uzupełnieniem informacji, chociażby dla trenerów personalnych czy przedstawicieli innych zawodów, związanych ze zdrowym stylem życia.

Jakie umiejętności zdobędzie osoba, która ukończy kurs dietetyki? Przede wszystkim, będzie w stanie w profesjonalny sposób układać indywidualne diety, opierając się na przeprowadzonym wywiadzie i wynikach zleconych badań. Dietetyk potrafi również przeprowadzać szczegółowe badania produktów, np. pod kątem tego, czy i ile tracą wartości odżywczych podczas ich przetwarzania.

Psychodietetyka – połączenie psychologii i dietetyki

Kurs psychodietetyki to propozycja dla osób, które pasjonują się zdrowym i prawidłowym odżywianiem, a przy tym czują się na siłach, by być również wsparciem psychologicznym dla pacjentów. Psychodietetyk posiada wiedzę, która pozwala mu we właściwy sposób postępować z osobami, które borykają się z różnymi problemami żywieniowymi.

Pacjenci mają różną motywację do zmian, nie zawsze też są w stanie skrupulatnie dążyć do wyznaczonych celów dietetycznych. Psychodietetyk ma wiedzę, w jaki sposób takie osoby zmotywować do działania i wspierać w osiągnięciu zamierzonego celu. Wiedza zdobyta na kursie psychodietetyki, pomoże specjaliście dobrać najodpowiedniejsze metody działania do konkretnego pacjenta: jego potrzeb i predyspozycji osobowościowych.

Dietetyka i psychodietetyka – czego można spodziewać się po kursach?

Nauka na kierunku konsultant ds. dietetyki odbywa się w systemie zaocznym i trwa rok. Jakie przykładowe przedmioty słuchacze znajdą w programie nauczania? Kursanci będą mogli uczęszczać na zajęcia z:

  • planowania diety odchudzającej,
  • planowania diety lekkostrawnej,
  • anatomii człowieka,
  • tworzenia indywidualnego programu odchudzającego,
  • jakościowych i ilościowych metod oceny jadłospisów i innych.

W przypadku kursy psychodietetyki zajęcia odbywają się online, a cały kurs trwa 80 godzin. W przykładowym programie nauczania najczęściej można znaleźć takie przedmioty jak:

  • zaburzenia psychiczne związane z odżywianiem,
  • podstawy psychologii w odżywianiu,
  • wstęp do psychodietetyki,
  • elementy pracy psychodietetyka.

Kurs dietetyki i psychodietetyki – gdzie szukać po nich pracy?

Absolwenci kierunku konsultant ds. dietetyki, o którym więcej informacji można znaleźć tutaj: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/konsultant-ds–dietetyki, mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak kluby fitness, gabinety i poradnie dietetyczne, ośrodki SPA, sanatoria czy restauracje. Dobrym pomysłem jest również rozpoczęcie własnej praktyki i udzielanie prywatnych konsultacji. Trwający 80 godzin kurs psychodietetyki: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs—psychodietetyka–online, można traktować jako, swego rodzaju, uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy nt. samej dietetyki. Psychodietetyk może szukać pracy w tym samych miejscach, co dietetyk.

Artykuł sponsorowany.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here