Lampa CFL do growboxa – wybierz odpowiedni model

0
1412

Inwestujesz w growbox i zaczynasz swoją przygodę z uprawami indoor? Niezależnie od tego, jakie egzotyczne rośliny lub kwiaty chcesz w nim hodować, musisz posiadać pełne wyposażenie składające się z odpowiednio dopasowanych komponentów. Najważniejszym elementem oczywiście jest oświetlenie – w końcu rośliny potrzebują światła, by móc się rozwijać we właściwy sposób. W przypadku stosunkowo niewielkich growboxów, idealnie sprawdza się lampa CFL. Jak jednak wybrać najlepszą? Przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek, które mogą okazać się niezwykle pomocne podczas podejmowania decyzji.

Ilość lumenów i moc

Jakie parametry są najważniejsze dla osób budujących growboxa? Oczywiście moc i ilość lumenów. W przypadku konkretnej technologii żarówek idą one ze sobą w parze, lecz trzeba zaznaczyć, że lampa CFL będzie oferować zupełnie inne wartości, niż np. HPS. Należy zatem dokładnie obliczyć, jakie masz zapotrzebowanie na lumeny i na tej podstawie ocenić ilość żarówek lub zastanowić się na ich technologią. Jak to zrobić? W sieci znajdziesz między innymi zaawansowane kalkulatory, gdzie umieszczasz jedynie informacje na temat rozmiarów growboxa i otrzymujesz dokładny wynik zapotrzebowania na lumeny w wersji eko, standard i max.

Żywotność lampy CFL

Wszystko zależy od tego, jaka lampa CFL zostanie wykorzystana do naświetlania growboxa. Oczywiście żywotność jest niezwykle istotnym parametrem dla hodowców, którzy przecież naświetlają swoje rośliny kilkanaście godzin dziennie. Warto więc sięgnąć po renomowane marki, które gwarantują określoną ilość godzin pracy, a informacja na ten temat powinna znajdować się na opakowaniu. Oczywiście przed przepaleniem żarówki należy ją wymienić, gdyż z czasem świecenia jej efektywność świetlna może spadać, więc kolejna z rzędu uprawa może wypadać nieco gorzej.

lampa CFL

Montaż lamp w growboxie

Kiedy samodzielnie konstruujesz growbox, niestety musisz zainwestować w oprawy i przewody, by samodzielnie skonstruować cały układ oświetlenia. Warto więc zdać się na doświadczonych producentów i kupić gotowy growbox, gdyż ceny tych konstrukcji nie są duże, a biorąc pod uwagę wzrost bezpieczeństwa, naprawdę warto się na to zdecydować.

Masz wątpliwości i nie wiesz, która lampa CFL sprawdzi się najlepiej w Twoim growboxie? Pamiętaj, że w profesjonalnych sklepach spotkasz wielu wykwalifikowanych ekspertów. Bez wątpienia pomogą Ci w realizacji swoich planów i dopasowaniu odpowiednich komponentów, by stworzyć miejsce dostosowane do rozwoju uprawiany roślin i kwiatów. Skorzystaj z ich wiedzy, by cieszyć się efektywnością, wydajnością i przede wszystkim bezpieczeństwem hodowli.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here