Lampa UV czy lampka LED do paznokci – którą wybrać?

0
642
Lampa UV czy lampka LED do paznokci

Do paznokci stosuje się lampy LED i lampy UV. Które z nich są lepsze? Którą powinnaś kupić, jeśli chcesz samodzielnie wykonywać stylizację paznokci?

Lampka LED do paznokci czy lampa UV – którą wybrać?

Do wykonania takich zabiegów pielęgnacyjnych jak manicure hybrydowy potrzebujesz całego zestawu przyrządów i akcesoriów – dzięki nim nie będziesz musiała umawiać wizyt u kosmetyczki. Dzięki temu nie będziesz również uzależniona od wolnych terminów, a do tego sporo zaoszczędzisz i to już w perspektywie kilku miesięcy. W sklepach internetowych znajdziesz całą masę lamp, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim budową i parametrami. Do najczęściej wybieranych produktów należy lampa UV i lampka LED do paznokci. Która z nich jest lepsza?

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie, która lampa jest lepsza, jest bardzo trudna, bo każda z nich ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Dlatego też w pierwszej kolejności powinnaś zastanowić się, jakiego sprzętu tak naprawdę potrzebujesz. Zależy to także od tego, czy zamierzasz robić paznokcie hybrydowe, czy paznokcie żelowe. Dostępne są też uniwersalne lampy, które można stosować przy różnych typach manicure. Ponadto dobrze rozważyć, czy chcesz robić paznokcie tylko sobie, czy może w sposób komercyjny lub po prostu pomóc np. swoim koleżankom. W tym drugim wypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kupno lampy z wyższej półki, gdyż w ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, a efekt Twojej pracy będzie trwalszy. Tak naprawdę najmniej istotny jest design lampy, gdyż w praktyce nie wpływa on w żaden sposób na to, jak Twoja lampa będzie działała.

Lampa UV i lampka LED do paznokci – jakie są różnice?

Choć mowa o różnicach, najpierw dobrze podkreślić, co łączy oba typy lamp. Otóż zarówno lampy LED, jak i lampy UV mają taki sam cel – chodzi o utwardzenie i utrwalenie stworzonej na paznokciach kompozycji. Źródłem światła w lampkach LED są diody LED, podczas gdy lampy UV emitują światło ultrafioletowe. Za najbardziej uniwersalny sprzęt uważa się lampę tunelową UV, ma ona kształt skrzynki z wysuwanym spodem, w jej wnętrzu należy umieścić dłoń. Lampy UV nadają się do manicure hybrydowego oraz manicure żelowego, faktyczna jakość działania uzależniona jest jednak od mocy. Standardowa lampa UV ma 4 diody po 9 W, w związku z czym przeciętny czas utwardzania wynosi 120 sekund. Trzeba przyznać, że to dość sporo, szczególnie przy częstym użytkowaniu. Im niższa będzie moc lampy, tym bardziej wydłuży się czas utwardzania. Ponadto lampy UV wymagają okresowych wymian żarówek.

W przypadku lampek LED do paznokci największą zaletą jest szybkość działania – do utwardzenia manicure wystarczy zaledwie 30 sekund (przy standardowym modelu). Dostępne są lampki LED do paznokci o mocy np. 9 W i 12 W. Warto też dodać, że lampy LED do paznokci są trwalsze, przez co mogą być użytkowane przez dłuższy czas. Oprócz tego na rynku znajdziesz lampy CCFL + LED, to tzw. lampy do zadań specjalnych. Co to oznacza? Otóż można je stosować zarówno do manicure hybrydowego, jak i manicure żelowego. Której lampy potrzebujesz?

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here