Misie szumisie, czyli sposób na słodki sen maluszka

0
101

Rodzice od lat szukali sposobów na to, aby ich dziecko spało spokojnie, a co najważniejsze, nie miało problemów z zasypianiem. Dziś już nie muszą szukać, gdyż z pomocą przychodzą im misie szumisie. Sprawdzają się one zwłaszcza wśród niemowlaków, jednak mogą również posłużyć starszakom. Na jakiej zasadzie działają misie szumisie i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć jeszcze przed porodem?

Kojące szumy

Dowiedziono naukowo, że szumy mogą na nas działać kojąco, na przykład ułatwiając nam zasypianie. Mowa tutaj osobach dorosłych, jednak warto mieć na uwadze, że sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku maluszków. Dla nich bowiem szum jest czymś zupełnie naturalnym – wsłuchiwały się w niego w czasie życia płodowego, dlatego też uspokaja ich, a także pomaga zasnąć. Misie szumisie to urocze zabawki, które wydają dźwięki, pomagające wyciszyć inne, płynące z otoczenia. Dla niemowlaka jest to bardzo istotne, gdyż każdy dodatkowy bodziec utrudnia mu zdrowy i harmonijny sen. Zastosowanie misiów szumisiów jest bardzo szerokie – można używać ich w domu, podczas jazdy samochodem czy na spacerze. Jak się okazuje, szumy pomagają zasnąć nie tylko maluszkom, ale również starszym dzieciom, które za ich pomocą zapominają o trudach dnia codziennego. Ulubiona zabawka może towarzyszyć nawet przedszkolakom.

Koniec z niespokojnym snem

Większość rodziców zgadza się ze stwierdzeniem, że powiedzenie „śpi jak niemowlak” w ogóle nie powinno funkcjonować. Większość maluchów budzi się już po 20 minutach drzemki, a niektóre mamy skarżą się na fakt, iż nie potrafią odłożyć dziecka do łóżeczka. Powodem zwykle jest nadmierna ilość bodźców, która dociera do maluszka. Nawet przejeżdżające po ulicy auto może wydawać zbyt głośne dźwięki. Tymczasem misie szumisie pozwalają przypomnieć sobie życie w łonie mamy, a więc uspokoić się i wyciszyć. Dzięki temu maluszek spokojni zasypia, a włączony miś szumiś sprawia, że nie wybudza się on co kilka chwil. Rodzice, którzy zainwestowali w tego typu zabawkę, zauważyli poprawę jakości snu swojej pociechy. Pamiętajmy, że odpoczynek jest bardzo potrzebny do prawidłowego rozwoju, zatem warto o niego zadbać. Misia szumisia możemy zakupić jeszcze przed porodem – chyba nie ma dziecka, na którego nie podziałałyby kojące szumy, oczywiście jeśli nie wybudza się ono z przyczyn czysto medycznych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here