Nasiona konopi do kolekcji – na jakie rodzaje ziaren warto zwrócić uwagę?

0
573
Nasiona konopi do kolekcji - na jakie rodzaje ziaren warto zwrócić uwagę

Kolekcjonowanie nasion konopi siewnych i indyjskich może być naprawdę ciekawym hobby. Odkrywanie nowych odmian i powiększanie zbiorów o unikatowe gatunki z pewnością dostarczy sporo emocji. Już na początku przygody z gromadzeniem nasion może przydać się odrobina fachowej wiedzy, co pozwoli na świadome zakupy. Sprawdź, jakimi nasionami kolekcjonerskimi zdecydowanie warto się zainteresować.

Automaty

Konopie określane jako automaty wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami, ponieważ potrafią zakwitnąć bez względu na warunki oświetleniowe. Takie automatyczne kwitnienie jest również znane jako autoflowering i prawdopodobnie wynika z dostosowania się roślin do niezbyt sprzyjających warunków w miejscu pochodzenia. Oczywiście zgodnie z polskimi przepisami nasion konopi nie można sadzić czy też nawet przygotowywać pod uprawę. Warto jednak mieć w swojej kolekcji automatyczne okazy chociażby jako ciekawostkę, zwłaszcza jeśli komuś zależy na różnorodności.

100% Sativa

W sklepach z nasionami kolekcjonerskimi sporą część oferty stanowią gatunki mieszane, w których połączono w różnych proporcjach geny konopi siewnych i indyjskich. Warto jednak zwrócić uwagę również na nasiona 100% Sativa, czyli zawierające wyłącznie konopie siewne. Takich okazów zdecydowanie nie może zabraknąć w zbiorach wytrawnego kolekcjonera. Co więcej, ciekawym pomysłem może być ograniczenie się np. wyłącznie do konopi siewnych. Wybór w tej kategorii jest tak ogromny, że zebranie nawet tylko najpopularniejszych odmian może zająć naprawdę sporo czasu.

100% Indica

Osoby zafascynowane światem marihuany mogą postawić na kolekcję z nasionami zawierającymi wyłącznie geny konopi indyjskich. W sklepie online TanieSianie.pl można wybierać spośród ponad setki odmian, co może być niemałym wyzwaniem dla zapalonych kolekcjonerów. Później swoje pokaźne zbiory można podzielić np. według producentów, pochodzenia czy też genów. Na dodatek poznawanie właściwości kolejnych odmian i genezy ich nazw może być naprawdę wciągającym zajęciem. W albumie oprócz nasion można również umieścić np. wydrukowane zdjęcia roślin i krótkie notki o nich.

Z nagrodami

Prawdziwy koneser z pewnością będzie polować na odmiany, które z różnych względów zdobyły nagrody. Podczas poszukiwań wyjątkowych okazów warto zwrócić uwagę zwłaszcza na odmiany, które zdobyły najbardziej prestiżowe wyróżnienia przyznawane przez branżę. Wiele z nich to prawdziwe klasyki, które powinien znać każdy kolekcjoner. Do tej kategorii bezsprzecznie można zaliczyć takie odmiany jak np. Purple Haze.

Medyczne

Niebanalnym uzupełnieniem kolekcji mogą być nasiona medycznych odmian konopi. Wiele z nich to gatunki o bardzo ciekawej historii i nie mniej interesujących właściwościach. Należy jednak pamiętać, że choć polskie prawo zezwoliło w końcu na legalizację medycznej marihuany, to jednocześnie uprawa takich odmian nadal jest zakazana. Zakupione nasiona mogą zatem być przechowywane wyłącznie w celach kolekcjonerskich.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here