Nowoczesna forma firmowych wyjazdów integracjnych – wyjazdy incentive

0
469
wyjazdy incentive

Wyjazdy incentive są nowoczesną formą marketingu bezpośredniego, który różni się od wyjazdów motywacyjnych czy integracyjnych. Dzięki niemu pogłębisz współpracę biznesową i wzajemne relacje interpersonalne. Przeznaczone są dla najbardziej zaangażowanych kontrahentów czy najefektywniejszych pracowników, w ramach podziękowania za współpracę. Zapewniają niepowtarzalne wspomnienia i doznania.

Czym są wyjazdy incentive?

Celem wyjazdu incentive jest motywacja pracowników do działania i integracja ich, ale również traktowany jest jako nagroda dla kontrahentów i klientów. Wyjazdy mają wpłynąć na zaangażowanie w pracy, tak aby pracownik wiedział, że jeśli się wykaże znaczącym osiągnięciem lub pracą ponad swoje obowiązki, uzyska za to wyróżnienie w postaci elitarnego wyjazdu. Wyjazdy te wyróżnia ich ekskluzywność i świadczenie usług najwyższej klasy oraz możliwość skorzystania z niecodziennych atrakcji m.in: nurkowanie, survival czy skoki spadochronowe. Ta turystyka motywacyjna odbywa się najczęściej do egzotycznych miejsc. Wyjazdy incentive mogą mieć różny charakter – zarówno wypoczynkowy jak i sportowy z dużą dawką adrenaliny. Podczas wyjazdu grupa powinna mieć wyznaczone wzywanie i cel do zrealizowania, dzięki czemu dłużej zapamiętają podróż i przeżycia. Taka forma wyjazdów jest przeznaczona zarówno dla dużych korporacji, jak i małych firm. 

Na co zwrócić uwagę przy organizacji wyjazdów incentive?

Z uwagi na specyfikę tych wyjazdów, musisz zidentyfikować grupę uczestników pod kątem możliwości fizycznych. Ważne jest, aby mieć świadomość występujących ograniczeń. Program imprezy musi być odpowiednio dopasowany do grupy wyjazdowej, tak aby dobrze zagospodarować ich czas. Atrakcje zapewniające dużą dawkę emocji i ciekawe przeżycia, niewątpliwie zapadną w pamięć pracownikom czy kontrahentom. Kierunek wyjazdu zależy od warunków pogodowych, specjalnych wydarzeń lokalnych oraz dostępności komunikacyjnej, jednakże powinien on być niecodzienny, musi zaskoczyć grupę, wręcz „powalić ich na kolana”. Pamiętaj, że nawet transport czy noclegi muszą być na odpowiednim poziomie, aby uczestniczy cały czas odczuwali jego wyjątkowość. Wyjazdy nie mogą przybrać formy masowej, ani odbywać się podczas największego ruchu turystycznego, gdyż wówczas wyjazdy incentive tracą na jakości – stanie w kolejkach do najpopularniejszego obiektu turystycznego kojarzone będą ze zwykłymi wycieczkami turystycznymi.

Jakie korzyści płyną z wyjazdów incentive?

Wyjazdy incentive są docenieniem starać pracowników i pokazanie im jak ważni są dla naszej firmy. Zmotywuje ich to do dalszej pracy i zintegruje zespół, przez co pracownicy będą bardziej przywiązani do firmy i lojalni. Już sama informacja o wyjeździe wzbudza pozytywne emocje w zespole, co przełoży się na lepsze nastawienie do pracodawcy i wykonywanej pracy. Pracownicy czują, że ich wysiłek włożony w funkcjonowanie firmy jest zauważony, co wzbudzi w nich większą motywacją do efektywnej pracy. Wyjazdy incentive powodują pozytywne nastawienie do pracodawcy oraz wpływ na wizerunek firmy. Wypoczynek dodatkowo zregeneruje siły zespołu i da im nową energię. Wszystko to z pewnością przełoży się na lepsze wyniki całej firmy. Aktywności, które będą wymagały kooperacji pomiędzy uczestnikami doprowadzą do lepszego funkcjonowania zespołu i ułatwią współpracę przy przyszłych zadaniach. Kontrahenci z pewnością poczują się docenieni i chętniej będą kontynuować współpracę jeśli dostaną zaproszenie na wyjazdy incentive. 

Buduj pozytywny wizerunek twojej firmy organizując wyjazdy incentive. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Sprawdź ofertę na stronie: https://bctincentive.pl/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here