Odpryski na szybie – nie ignoruj nawet tych najmniejszych

0
763
Odpryski na szybie

Właściciele samochodów mają ogromną tendencję do ignorowania usterek, które nie przeszkadzają im w jeździe. Dotyczy to przede wszystkim szyb, zwłaszcza tylnej i bocznych, na których pojawiają się niekiedy odpryski od uderzeń np. kamyczków. Chociaż z pozoru taki mały odprysk nie jest niebezpieczny i nie utrudnia jazdy, w praktyce niesie ogromne ryzyko pęknięcia szyby. Nie wolno ich zatem ignorować, a w szczególności tych, które pojawiają się na przedniej szybie.

Cała szyba – bezpieczna jazda

To właśnie ona przyjmuje na siebie cały pęd powietrza, jego opór i siłę związaną z jazdą. Te elementy skumulowane w jedno sprawiają, że mały odprysk może szybko zamienić się w dużą rysę i doprowadzić do błyskawicznego pęknięcia szyby. Wtedy zaś o wypadek bardzo łatwo, a ryzyko uszkodzenia pojazdu jest bardzo duże. Dlatego tak ważne z punktu widzenia kierowcy jest zadbanie o to, aby szyby w jego aucie były całe i nienaruszone. Nie tylko podnosi to komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale również… chroni przed mandatem i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Szybka wymiana szyby

Szczególnie że sama wymiana szyby na nową i nieuszkodzoną nie jest ani drogie, ani skomplikowane w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Serwis szyb https://hanesco.pl/ załatwi taką sprawę od ręki, wstawiając do pojazdu nową szybę oraz przenosząc naklejkę z numerem dowodu rejestracyjnego w przypadku szyby przedniej. Przy wymianie szyb bocznych oraz tylnych sprawa wygląda dokładnie tak samo, a cały proces trwa zaledwie kilkanaście sekund.

Zaciemnianie szyb

Inną usługą świadczoną w serwisie szyb jest najczęściej ich zaciemnianie. Samochody z przyciemnianymi szybami jeżdżą po drogach coraz częściej, zapewniając kierującemu i pasażerom więcej prywatności. Samo przyciemnianie szkła odbywa się za pomocą specjalnych nalepek, które wyróżniają się różnym procentem przepuszczalności światła słonecznego. Najlepiej zrobić to w serwisie, którego doświadczeni pracownicy bez problemu założą ciemniejszą folię. Samodzielne jej nakładanie może bowiem wydawać się proste, ale najczęściej kończy się mało estetycznymi załamaniami folii i zepsuciem całego efektu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here