Odżywki i maski na włosy

0
1405
Odżywki i maski na włosy

Niekiedy odżywiając nasze włosy, możemy zastanawiać się, co będzie dla nich najlepszym produktem. Idąc do drogerii jest już za późno na to, żeby czytać opinie, dlatego musimy wybrać produkt, który spełni w jakimś stopniu nasze oczekiwania. Co wtedy zrobić? Możemy przeczytać skład na produkcie. Wiele zależy od tego, co chcemy wybrać i jakiego preparatu potrzebujemy. Każda kobieta potrzebuje szamponu i najczęściej odżywki. Chociaż niektórym Paniom włosy przetłuszczają się na tyle często, że odżywka nadmiernie je obciąża i nie chcą ich używać. Nawet te lekkie formuły pozostają na włosach powodując ich obciążenie. Dobrze jest więc ich nakładać bardzo niewiele albo po prostu z niej zrezygnować.

Jednak większość kobiet potrzebuje odżywek na włosy. Czasami dobre rezultaty przynosi maska na włosy, nałożona bezpośrednio po umyciu. Możemy zrezygnować wtedy z nakładania odżywki, a po umyciu włosów nałożyć na nie właśnie maskę, która ma dosyć naturalny skład i nie będzie powodowała ich zniszczenia. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach maskę spłukujemy. Działanie jej jest większe niż odżywki, ponieważ bardziej wnika ona w strukturę włosa powodując, że wyglądają one dużo atrakcyjniej, a właśnie na tym zależy nam najczęściej, zwłaszcza jeśli mamy włosy długie i mają one tendencję do przesuszania, powinniśmy szczegółowo o nie zadbać.

Dobre rezultaty przynosi olejowanie włosów. Co to właściwie oznacza? Przed myciem nakładamy na włosy olej, nie musi to być konkretnie jakiś jego rodzaj. Może być to olej lniany, słonecznikowy, oliwa z oliwek, olej z pestek winogron czy olej kokosowy. Każdy z nich będzie nieco inny w swoim działaniu i może przynieść nieco inne rezultaty, ale regularne jego stosowanie sprawi, że będą one lśniące i piękne. Będą też zdrowe, ponieważ olej ma doskonałe właściwości.

Dobrze jest wymoczyć włosy w roztworze wody z olejem i zawinąć je w ręcznik, a następnie głowę dokładnie umyć. Niektórzy mogą powiedzieć, że taki zabieg przyniesie przetłuszczanie włosów, jeśli jednak dokładnie zmyje się olej, nie ma obaw, szczególnie w przypadku włosów, które są z natury suche, a takimi włosami są włosy kręcone i wysokoporowate. Trzeba odpowiednio o nie zadbać, żeby bardzo lśniły i były po prostu piękne. Wszystkim nam zależy na tym, zwłaszcza jeśli czeka nas jakaś wyjątkowa uroczystość, na której chcemy wyglądać nietuzinkowo i promiennie. Dobrze jest używać specyfików, które nie zniszczą naszych włosów. Nie zawsze jednak potrafimy przewidzieć przyszłość. Jeśli jednak już tak się zdarzyło i widzimy, że nasze włosy są suche, zmęczone i wypadają, dobrze jest podciąć delikatnie końce.

Czasami podcięcie nawet kilku centymetrów może spektakularnie poprawić ich kondycję. Może się okazać, że są w świetnej formie i zaczną szybciej rosnąć, okaże się wtedy, że ich zapuszczanie było błędem. Regularne podcinanie sprawi, że unikniemy wielu kłopotów z włosami. Nie bez znaczenia jest również stan skóry głowy. Powinna ona wydzielać łój, ale oczywiście nie w nadmiernych ilościach, ponieważ wtedy włosy będą się przetłuszczać. One też potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Dobrze jest ją włosom zapewnić używając preparatów, które świetnie wpłyną na włosy. Jeśli nie wiemy, co będzie najlepsze, dobrze jest testować różne produkty. Warto zacząć od rzeczy naturalnych, ponieważ one nigdy nie zaszkodzą naszym włosom. Wręcz przeciwnie, mogą przynieść spektakularne rezultaty, którymi będziemy bardzo zaskoczone. Jest to też bardzo ekonomiczne i zazwyczaj nie wymaga dużo czasu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here