Posiadanie broni i jej dystrybucja – co powinniśmy wiedzieć?

0
498
Posiadanie broni i jej dystrybucja

W naszym kraju zakup broni jest ściśle kontrolowany, w konsekwencji każdy zakupiony przedmiot posiada swój numer seryjny. Dzięki temu możliwe jest błyskawiczne określenie właściciela. Jeśli posiadamy broń, wówczas to od nas zależy jej przechowywanie. Gdzie możemy zakupić profesjonalną broń w Polsce? W jakich miejscach możemy korzystać z broni? Czy jest możliwość zakupienia broni bez zezwolenia? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Zakup broni- gdzie możemy tego dokonać?

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że zakup broni możliwy jest tylko u dystrybutorów, którzy to mogą pochwalić się specjalistycznymi certyfikatami. Z pewnością godna uwagi jest firma Vismag. Sprzedaje ona zarówno bezpieczną broń, jak i amunicję. Dodatkowo tamtejsi specjaliści zajmują się różnorodnymi szkoleniami. Dystrybutor bierze udział w przetargach państwowych, niestety przebieg nie jest podawany do publicznej wiadomości. Jednakże na podstawie tej informacji możemy wywnioskować, że jest to firma godna zaufania. Więcej informacji na jej temat znaleźć można na stronie https://www.vismag.pl/.

W jakich miejscach możemy korzystać z broni?

Warunkiem posiadania broni jest jej odpowiednie przechowywanie (w bezpiecznym miejscu). Nie może być ona transportowana przez osobę cywilną, jeśli nie posiada niezbędnych zabezpieczeń, które to określone są prawnie. Pracownik służb mundurowych może posiadać pistolet, jednakże kiedy czas pracy się kończy, wówczas nie może mieć przy sobie tego niebezpiecznego narzędzia. Co godne podkreślenia- broni nie można wnosić do budynków publicznych, natomiast odpowiednie lokalizacje to strzelnice i poligony.

Broń bez zezwolenia- czy jest taka możliwość?

Możliwy jest zakup bez pozwolenia, pod warunkiem, że nie używa się amunicji ostrej. Wśród takich modeli możemy zaliczyć popularne wiatrówki, których można używać na własnych terenach. Ważne jest jednak, by nie stwarzać zagrożenia dla ludzi i zwierząt.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here