Rodzaje płyt gazowych – Którą płytę wybrać?

0
1175
Rodzaje płyt gazowych

Stoisz przed wyborem płyty gazowej do swojego domu? Nie wiesz, na jakie rozwiązanie postawić? Masz kilka do wyboru, podpowiemy Ci jednak, na jaką najlepiej postawić, a także opiszemy ją nieco, abyś dokładnie wiedział, na co stawiasz. To jednak nie wszystko, z nami dowiesz się także, gdzie takie płyty gazowe możesz kupić, aby mieć pewność, że będą to bezpieczne rozwiązania na lata.

  1. Rodzaje płyt gazowych
  2. Rodzaje płyt szklanych
  3. Gdzie kupić sprawdzone płyty gazowe?

Czy wiesz, że rodzajów płyt gazowych jest aż trzy? To sprawia, że wybór może być nieco utrudniony. Jeśli dodamy do tego podział na modele o różnych ilościach palników, czy nawet różny rodzaj wykonania, wybór jest naprawdę trudny. Z nami dowiesz się jednak na co postawić. Poznasz na przykład płyty gazowe Solgaz, które w ostatnim czasie są bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem.

Rodzaje płyt gazowych

Zaczniemy od podziału na materiał wykonania. Masz tutaj bowiem właśnie trzy rozwiązania do wyboru. Pierwsza z nich to płyta emaliowana, wykorzystywana w kuchniach domowych bardzo często. Charakteryzuje się wysoką trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale także sporym zakresem zmian, jakie można wprowadzić w przypadku płomienia. Ten może być mniejszy lub większy. Nie jest to jednak rozwiązanie, które trafia do kucharzy i profesjonalistów. Wszystko za sprawą tego, że inne rodzaje, o których porozmawiamy, oferują większą precyzję, jeśli chodzi o wybór mocy, czy wielkości płomienia. Drugi rodzaj to płyty gazowe ze stali nierdzewnej. One również zapewniają sporą trwałość, ale także nie oferują wielkich innowacji, jeśli chodzi o możliwość wyboru mocy. Zostaje nam trzeci rodzaj, to o nich chcemy dziś porozmawiać, bo według nas są jednymi z najlepszych, na jakie klienci mogą stawiać. To ceramiczne płyty gazowe, często nazywane także szklanymi lub indukcyjnymi. Jak się bowiem okazuje, szkło jest świetnym przewodnikiem ciepła. Za sprawą nowoczesnych technologii i sporych innowacji w konstrukcji, producenci mogą zaoferować naprawdę ciekawe, bardzo funkcjonalne rozwiązania, jakie to rozwiązania?

Rodzaje płyt szklanych

Tym sposobem przechodzimy do rodzajów płyt szklanych. Tak naprawdę do wyboru masz dwa rozwiązania, pierwszy z nich to gaz pod szkłem. Kształtem i wyglądem, ale również technologią przypominają te indukcyjne. Jeśli jednak postawisz na produkt od producenta, który stawia na nowoczesność, masz pewność, że będzie to dużo lepszy wybór od płyty indukcyjnej. No dobrze, co oferuje gaz pod szkłem? Piękne wykończenie, wszystko schowane jest pod płytą, na zewnątrz masz tylko szkło w czarnym kolorze i oczywiście odpowiednie obrysowania palników, czy miejsc, gdzie możesz zmieniać moc. Co ważne, płyta z gazem pod szkłem to nawet 50% mniej zużycia energii, niż w przypadku zwykłych płyt gazowych. Co więcej, spaliny nie zostawiają tłustych osadów na garnkach i naczyniach!

Tym razem płyty gaz na szkle. Czym się różnią? Ich wygląd jest nieco bardziej tradycyjny, przypominają te, które znamy od lat. Mają bowiem palniki, z których wydobywa się płomień. Co gwarantują? Nawet 25 poziomów regulacji mocy, automatyczne wyłączenie palnika po zagotowaniu się wody w czajniku. Ruszty są żeliwne, ale mimo wszystko naprawdę lekkie, a przy tym bardzo trwałe. To dobry wybór dla osób ceniących klasyczne wykończenie.

Gdzie kupić sprawdzone płyty gazowe?

Najlepiej wprost od producenta, wybierz na przykład płyty gazowe Solgaz, a więc od firmy, o której już pisaliśmy na samym początku. Będziesz miał pewność, że wybierasz oryginalną jakość i niezawodność.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here